Ostatnia szansa, żeby popłynąć w finale
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
20626
post-template-default,single,single-post,postid-20626,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Ostatnia szansa, żeby popłynąć w finale

Ostatnia szansa, żeby popłynąć w finale

Po chwili przerwy uczestnicy akcji „Od Młodzika do Olimpijczyka” wracają na pływalnie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przed nimi szóste i zaraz ostatnie zawody eliminacyjne i ostatnia szansa, żeby awansować do wielkiego finału. Wydarzenie odbędzie się już 13 maja.

Dla większości startujących będzie to pożegnanie z tegoroczną odsłoną ogólnopolskiej akcji „Od Młodzika do Olimpijczyka”. Najlepsi z młodych pływaków mogą być już pewni awansu do wielkiego finału, ale wciąż otwarta jest sprawa osób zajmujących miejsca pod koniec drugiej dziesiątki. To właśnie tam może jeszcze dojść do roszad i przetasowań.

Przypomnijmy, że w decydujących zawodach wezmą udział najlepsze trzy osoby, które w sezonie uzyskały najlepsze wyniki według punktów FINA i najlepszych 17 osób według zestawienia wspomnianej punktacji. Dotyczy to każdej z rozgrywanych konkurencji. Pod uwagę brane są cztery starty z sześciu etapów eliminacyjnych.

W zawodach ostatniej szansy weźmie udział blisko 720 osób z 69 klubów z całego kraju. Tradycyjnie wydarzenie rozgrywane będzie w dwóch blokach z podziałem na roczniki. W pierwszej turze sprawdzą się osoby urodzone w latach 2012–2014, natomiast w drugiej roczniki 2009–2011. Będą oni rywalizować na takich dystansach jak 50 oraz 100 metrów stylem dowolnym, klasycznym, grzbietowym, motylkowym, zmiennym czy 200 metrów stylem zmiennym. Wszystko odbywać będzie się na pływalni 50 metrowej.

– Do tej pory rozegraliśmy jeden etap eliminacyjny na pływalni 50 metrowej i nie był to WUM. Teraz będzie można sprawdzić się w warunkach w jakich będzie przeprowadzony finał. Emocji na pewno nie zabraknie, bo każdy chce znaleźć się w tym ścisłym gronie finalistów. Dla najstarszych roczników będzie to już ostatni finał, bo kończą swoją przygodę z naszymi zawodami i idą dalej. Natomiast dla naszych najmłodszych to może być pierwszy finał OMDO i mamy nadzieję, że w przyszłości zobaczymy ich w finałach najważniejszych światowych imprez. Taki jest cel tej imprezy – mówi Piotr Żebrowski z Akademickiego Związku Sportowego, koordynator akcji.

Nikt nie opuści pływalni z pustymi rękami. Z racji zbliżających się wakacji dla wszystkich uczestników przygotowano gadżet, który sprawdzi się podczas letnich wyjazdów, a jest to kosmetyczka. Jest ona idealna do wykorzystania w podróży czy zabrania do sportowej torby na zawody.

Otwarcie zawodów już 13 maja o godzinie 9 na pływalni CSiR WUM przy ul. Trojdena 2c. Drugi blok rozpocznie się o godzinie 13:45. Wielki finał akcji „Od Młodzika do Olimpijczyka” zaplanowano na 20 czerwca.

Organizatorem wydarzenia jest AZS Warszawa. Projekt wspiera Ministerstwo Sportu i Turystyki, PZU i Dobra Drużyna PZU. Partnerem jest m.st Warszawa.

Tekst: Robert Zakrzewski
Foto: Marcin Klimczak

Strona: https://omdo.pl/

Tags: