OMDO: Wyniki tego etapu wpłyną jeszcze na skład finału 
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
24171
post-template-default,single,single-post,postid-24171,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

OMDO: Wyniki tego etapu wpłyną jeszcze na skład finału 

OMDO: Wyniki tego etapu wpłyną jeszcze na skład finału 

To ostatnia szansa, żeby wskoczyć do finału akcji Od Młodzika do Olimpijczyka. W sobotę, na pływalni Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, odbędą się szóste zawody eliminacyjne. Uzyskane wyniki mogą jeszcze wpłynąć na skład wielkiego finału.

Część uczestników i rodziców myślami jest już pewnie przy wakacyjnych planach, ale zostało jeszcze jedno zadanie do wykonania. W sobotę 18 maja na pływalni Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego WUM wystartuje ostatni etap eliminacyjny OMDO. Dla niektórych jest to graniczny moment, żeby znaleźć się w finale ogólnopolskiej akcji i być może po raz pierwszy poczuć atmosferę wielkiego pływackiego święta.

Chęć udziału w zawodach wyraziło blisko 650 osób z 77 klubów. W zmaganiach weźmie udział sześć roczników, a tradycyjnie impreza rozgrywana będzie w dwóch blokach: 2013-2015 oraz 2010-2012. W programie znajdzie się 15 konkurencji od 50 m stylem dowolnym do 200 metrów stylem zmiennym dziewcząt i chłopców. Zawody ponownie odbywać będą się na basenie olimpijskim.

– Frekwencja nie jest może najwyższa spośród wszystkich eliminacji w tym sezonie, ale za to wysoki zapewne będzie poziom. Młodzi pływacy i pływaczki mają o co walczyć, bo przed nimi już tylko finał, a później nieco odpoczynku. Zresztą oni zawsze przyjeżdżają tu bić się o rekordy i walczyć o wysokie miejsca. Nie ma w tym żadnej kalkulacji i to jest piękne w sporcie dzieci. Dla tych z najstarszego rocznika, którzy nie awansują do finału, będą to ostatnie zawody rozgrywane pod znakiem OMDO. Trzymać będziemy za nich kciuki w dalszej przygodzie ze sportem – powiedział Piotr Żebrowski z Akademickiego Związku Sportowego, koordynator zawodów.

Finał cyklu odbędzie się 19 czerwca na pływalni Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W każdej konkurencji wystąpią najlepsze osoby na podstawie punktów FINA. Dodatkowo rozgrywana będzie sztafeta 8 x 50 metrów stylem dowolnym, w której na pierwszej zmianie musi płynąć trener.

Uroczyste otwarcie szóstego etapu zawodów już 18 maja o godzinie 9. Drugi blok rozpocznie się o 13:50. Na uczestników czekają pamiątkowe gadżety, a najlepsi otrzymają medale i dyplomy.

Organizatorem wydarzenia jest Akademicki Związek Sportowy Warszawa. Partnerem jest Akademicki Związek Sportowy i Warszawski Uniwersytet Medyczny. Projekt współfinansowany ze środków m.st. Warszawa i Ministerstwa Sportu i Turystyki. Projekt dofinansowany z Funduszu Prewencyjnego PZU. Sponsorami są Print Plus i Aqua-Sport.net.

Strona zawodów: https://omdo.pl

Foto: Marcin Klimczak

Tags: