„Od Młodzika do Olimpijczyka” wraca po zimowej przerwie
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
17671
post-template-default,single,single-post,postid-17671,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

„Od Młodzika do Olimpijczyka” wraca po zimowej przerwie

„Od Młodzika do Olimpijczyka” wraca po zimowej przerwie

Po trzech miesiącach przerwy uczestnicy pływackich zawodów „Od Młodzika do Olimpijczyka” ponownie znajdą się w swoimi ulubionym żywiole. Czwarte zawody eliminacyjne rozegrane będą 19 marca na pływalni Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Wydarzenie będzie też pierwszą okazją, żeby razem z uczestnikami uczcić nagrodę dla Sportowej Imprezy Roku 2021 w plebiscycie m.st Warszawy. Świętować można na różne sposoby, ale tym razem najlepiej zrobić to okraszając swój występ dobrym rezultatem, a może i rekordem życiowym. Dla najlepszych czekają medale i dyplomy, a dla wszystkich przygotowane będą pamiątkowe gadżety.

Dopisała frekwencja, która zapowiada się na najwyższą w tym sezonie. W zawodach weźmie udział ponad 800 zawodniczek i zawodników z 71 klubów z całego kraju. Będą to też ostatnie eliminacje rozgrywane na pływalni 25-metrowej. Zawody przeprowadzone będą w dwóch blokach z podziałem na roczniki (2011-2013, 2008-2010), a w programie znajdą się takie konkurencje jak 50 m i 100 stylem dowolnym, klasycznym, grzbietowym, motylkowym czy zmiennym.

– Cieszymy się, że wystartuje tyle osób, bo to jest znak, że zawody się podobają uczestnikom i trenerom. Ostatnio frekwencja może była nieco niższa, ale złożyła się na to pandemia i całe klasy na kwarantannach. Mamy nadzieję, że nagroda którą otrzymaliśmy sprawiła że usłyszały o nas kolejne osoby, które będą chciały wziąć udział w OMDO. Dla nas było to duże wyróżnienie, ale nic nie zmieni w naszym działaniu, bo dalej chcemy robić jak najlepsze zawody – powiedział Rafał Jachimiak, wiceprezes AZS Warszawa i organizator zawodów.

Gościem zawodów będzie olimpijczyk i czterokrotny mistrz świata na krótkim basenie – Radosław Kawęcki. Popularny „Kawa” potrafi zdobywać i wręczać medale, a siła i kondycja przydaje mu się podczas rozdawania autografów.

Uroczyste otwarcie zawodów o godzinie 9, a chwilę później początek pierwszego bloku. Poczynania młodych pływaczek i pływaków śledzić będzie można podczas transmisji internetowej. Wielki finał akcji odbędzie się 11 czerwca.

Organizatorem akcji jest AZS Warszawa. Partnerami wydarzenia jest Ministerstwo Sportu i Turystyki, m.st Warszawa, Warszawski Uniwersytet Medyczny, PZU, Dobra Drużyna PZU, TYR Polska oraz Print Plus.

Autor: Robert Zakrzewski
Foto: Marcin Klimczak

„Od Młodzika do Olimpijczyka” Sportową Imprezą Roku!