Ochocze niedzielne bieganie na start Testu Coopera dla Wszystkich
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
20613
post-template-default,single,single-post,postid-20613,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Ochocze niedzielne bieganie na start Testu Coopera dla Wszystkich

Ochocze niedzielne bieganie na start Testu Coopera dla Wszystkich

Na stadionie Ośrodka Wawelska Aktywnej Warszawy zainaugurowano wiosenną edycję Testu Coopera dla Wszystkich. Mimo, że był to koniec długiego majowego weekendu to frekwencja dopisała. Łącznie wystartowało 409 uczestników. Wielką mobilizację zaprezentowała zwłaszcza Szkoła Podstawowa nr 353 im. “Wielkich Odkrywców” na rzecz której pobiegły aż 103 osoby.

Wydarzenie organizowane w niedzielę 7 maja na stadionie “dawnej Skry” przyciągnęło spore grono biegaczy w różnym wieku. Wśród osób pokonujących kolejne metry byli nie tylko zapaleni biegacze, ale też osoby początkujące. Mimo niekorzystnej pogody i hulającego wiatru nikt nie tracił pogody ducha. Od godziny 10 uczestnicy startowali w 18 seriach, podzieleni co 20 minut.

Wszystko polegało na 12 minutowym nieprzerwanym biegu lub marszobiegu. Każde okrążenie na obiekcie miało 400 metrów. Był to dobry sprawdzian umiejętności dla każdego występującego. Niełatwo jest oszacować swoją wytrzymałość i kondycję w takim czasie, gdy nie ma klasycznej mety, a zakończenie biegu wyznaczają upływające minuty.

– Było przyjemnie, spokojnie można było sobie nadać własne tempo. Bieg bardzo dobrze był zorganizowany. Sam obiekt ma swój klimat, a od komentatorów było czuć wsparcie – powiedziała uczestniczka Jolanta Franczak.

Test Coopera jest swoistym przełamywaniem własnym barier i szansą na poznanie swoich możliwości, o czym przekonali się uczestnicy.
– Fantastyczna inicjatywa w szlachetnym celu. Ćwiczę tutaj regularnie. Każdy miał swój cel i to było świetne, każdy przełamywał własne bariery – powiedział Michał Rutkowski.

Najdłuższy pokonany dystans wynosił 3400 metrów, a najkrótszy 500. Jednak oprócz możliwości śrubowania swoich wyników liczyła się radość z udziału a nie nakładanie na siebie jarzma presji i rywalizacji. Kluczowe było samo podjęcie się udziału w zawodach.

– Jestem zadowolona ze swojej postawy. Cieszę się, że każdy mógł podjąć się próby testu. Bardzo fajnie, że coś takiego zostało zorganizowane. Nie ważny jaki wynik się osiągnie, tylko warto zrobić to dla swojej satysfakcji, dla zdrowia. Przyjemnie, że podczas biegu towarzyszyły nam muzyka oraz były komentarze informujące ile do końca – powiedziała uczestniczka Daria Torz.

Od kilku lat w Warszawie w ramach Testu Coopera dla Wszystkich prowadzona jest akcja „Wybiegaj sprzęt sportowy dla swojej szkoły”. Na Ochocie najliczniej stawiła się Szkoła Podstawowa nr 353 na rzecz której pobiegły aż 103 osoby i to oni otrzymają bon o wartości 3000 zł na sprzęt sportowy do sklepu Decathlon. Kolejna okazja na wygraną w kolejnych lokalizacjach.

Następny Test Coopera dla wszystkich odbędzie się na Ursusie. Biegać będziemy w niedzielę 14 maja od godziny 10 do 16, na stadionie OSiR-u przy ul. Sosnkowskiego 3. Ostatni Test Coopera dla Wszystkich tej wiosny odbędzie się na Bemowie, 28 maja na szkolnej bieżni, przy ul. Androlliego 1.

Organizatorem Testu Coopera dla Wszystkich jest Akademicki Związek Sportowy Warszawa. Partnerem projektu jest Ministerstwo Sportu i Turystyki, PZU SA, Dobra Drużyna PZU, Decathlon Warszawa oraz Urząd Dzielnicy Ochota m.st Warszawy. Współorganizatorem testu na terenie Ośrodka Wawelska jest SCS Aktywna Warszawa.

Tekst: Paweł Pawlak
Foto: Marcin Klimczak