Niesamowite emocje do samego końca
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
4308
post-template-default,single,single-post,postid-4308,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Niesamowite emocje do samego końca

Niesamowite emocje do samego końca

Akademickie Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Alpejskim były jak esencja całej tegorocznej zimy. Śnieg ledwo przykrywał trawę na stoku, a zawodnicy musieli radzić sobie z mżawką, ulewą, mgłą i zamiecią śnieżną. Ostatni dzień wynagrodził jednak wszystkie trudy i w promieniach słońca studencki czempionat przeszedł do historii.

Pomijając kwestie pogodowe były to mistrzostwa wyjątkowe pod dwoma względami. Po pierwsze, slalom mężczyzn okazał się jednym z najbardziej interesujących w porównaniu z kilkoma poprzednimi (o tym za chwilę). Po drugie, wreszcie ciekawiej zrobiło się w stawce pań. Tylko Magdalena Kłusak (AWF Katowice) pojawiła się na podium obu konkurencji, zdobywając dwa brązowe medale. Tytuł w gigancie obroniła Agnieszka Gąsienica Gładczan (AWF Katowice), a srebrny medal trafił w ręce Wiktorii Gibiec (UM Wrocław), co było chyba największą niespodzianką na Harendzie. Najszczęśliwszą kobietą po slalomie była natomiast Anna Berezik (AWF Katowice), do której tytuł mistrzowski wrócił po dwóch latach przerwy. Środkowy stopień podium padł łupem „wiecznej studentki” – Karoliny Klimek (ALK Warszawa).

Gigant mężczyzn przebiegał pod dyktando Szymona Mitana (AGH Kraków). Zawodnik zdominował cały sezon AZS Winter Cup w tej konkurencji, naturalnym było więc zdobycie przez niego złotego medalu, jednak nie brakowało zaskoczonych takim obrotem sprawy. W pokonanym polu został bowiem Jakub Kłusak (AWF Katowice), który jest aktualnym mistrzem Polski w tej konkurencji. „Second is the first loser” – stare narciarskie powiedzenie pasowało jak ulał do tej sytuacji. Za to z trzeciego miejsca na pewno cieszył się Sylwester Latusek (AWF Katowice). Emocje w slalomie trwały do ostatnich metrów drugiego przejazdu pokonanego przez najlepszych. O tytule mistrzowskim zadecydowały setne części sekundy, a to zawsze wpływa na atrakcyjność zawodów. Akademickim mistrzem Polski został Mateusz Habrat (ALK Warszawa), a szansę na zwycięstwo zmarnował, prowadzący po pierwszym przejeździe, Dominik Białobrzycki (AWF Katowice). Skład na podium uzupełnił Kacper Dutka (AWF Katowice).

W klasyfikacji drużynowej najlepsze okazały się panie z katowickiej AWF. Drugie miejsce zajęły dziewczęta z Uniwersytetu Jagiellońskiego, a trzecie były reprezentantki UEK Kraków. Wśród zespołów męskich – podobnie jak u pań – bezkonkurencyjni byli alpejczycy z AWF Katowice. Srebrne medale odebrali zawodnicy AGH Kraków, a na najniższym stopniu podium stanęli studenci UEK Kraków.

AMP-y zakończyły się uroczystą ceremonią oraz tradycyjnym balem mistrzów w Dworcu Tatrzańskim.

Michał Szypliński (NTN Snow & More)
fot. skifoto.pl
Wszystkie artykuły z AMP: amp.ntn.pl

Klasyfikacje i wyniki: zobacz