Następna stacja… Rembertów! 
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
20634
post-template-default,single,single-post,postid-20634,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Następna stacja… Rembertów! 

Następna stacja… Rembertów! 

W najbliższy poniedziałek i wtorek (15-16 maja) na boiskach warszawskiego Hutnika odbędzie się półfinałowy turniej Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej (półfinał B). 

W turnieju udział zapowiedziało dziewięć uczelni: pięć z Warszawy (UW, PW, WAT, SGGW i AWF), trzy łódzkie (UMed, UŁ i PW) oraz UWM Olsztyn. Łącznie 180 zawodników z tych uczelni w 3 grupach powalczy o trzy upragnione bilety do finału, który również odbędzie się w Warszawie i będzie organizowany przez AZS SGH Warszawa, jednak na boiskach w Rembertowie. Pierwszy gwizdek rozlegnie się na dwóch boiskach o 10.30 w poniedziałek. Decydujące mecze zostaną rozegrane we wtorek o 13 i 14.30. Po nich będzie wiadomo, które 3 drużyny mogą szlifować formę na wielki finał, a które swój udział w zawodach zakończą na turnieju półfinałowym.

Organizatorem turnieju po raz pierwszy w historii rozgrywania Akademickich Mistrzostw Polski jest AZS Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Prezes KU AZS SGH, dr hab. Michał Bernardelli, prof. SGH tak mówi o nadchodzącym wydarzeniu: „Wielkimi krokami zbliża się impreza, do której – jako uczelnia oraz AZS SGH – szykowaliśmy się od wielu miesięcy. W półfinale Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej Mężczyzn weźmie udział 9 zespołów, z których tylko trzy najlepsze będą miały szansę na walkę w finale, którego przeprowadzenia podjęła się po raz pierwszy w historii Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. Braki w doświadczeniu w organizacji tak dużej imprezy nadrabialiśmy zaangażowaniem zespołu przy wielkiej pomocy ekipy z AZS Warszawa. Mam nadzieję na wysoki poziom sportowy rozgrywek, a wszystkim uczestnikom życzę sukcesów, niezapomnianych wrażeń oraz wspomnień, które pozostaną z nimi na całe życie.”

Partnerami turnieju są Szkoła Główna Handlowa w Warszawie oraz Republika Smakoszy. Akademickie Mistrzostwa Polski są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Sponsorem strategicznym AZS jest Grupa PZU.

Tekst: AZS SGH
Foto: Marcin Selerski