Najdłuższy gigant sezonu
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
4145
post-template-default,single,single-post,postid-4145,single-format-standard,bridge-core-3.1.6,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-30.4.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.5,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Najdłuższy gigant sezonu

Najdłuższy gigant sezonu

Kolejnym przystankiem na trasie tegorocznego Akademickiego Pucharu Polski była Zawoja. Na Mosornym Groniu rozgrywany jest najdłuższy gigant w sezonie. W tym roku zwycięstwa na niemal półtorakilometrowej trasie odnieśli Anna Berezik (AWF Katowice) i Paweł Jaksina (AGH Kraków). Dla Pawła była to pierwsza wiktoria w historii, natomiast dla Ani kolejna pokaźna zdobycz punktowa w drodze do tryumfu w klasyfikacji generalnej. Reprezentantka katowickiej AWF była też bezkonkurencyjna na selektywnej trasie slalomu. Stawkę mężczyzn zdominowali bracia Białobrzyccy – różnicą 0,08 sek. zwyciężył Dominik przed Sebastianem (obaj AWF Katowice).

Szczęście ponownie uśmiechnęło się do zawodników i organizatorów, bowiem zbliżając się do Zawoi wiele osób przecierało oczy ze zdziwienia. Po kilku dniach wysokich temperatur i halnego, który zrywał dachy i topił śnieg w zastraszającym tempie, nikt nie spodziewał się cudów. A jednak Zawoja okazała się krainą z baśniowym, zimowym krajobrazem. Okoliczności do rozegrania czwartych eliminacji AZS Winter Cup były po prostu wymarzone.

Na zawody w Zawoi niektórzy czekają przez cały rok. Urozmaicona trasa z dwoma załamaniami terenu, długim płaskim odcinkiem oraz stromą końcówką jest idealnym miejscem do rozegrania ciekawego giganta. Co prawda tym razem ustawiacz nie wykorzystał całego potencjału Mosornego Gronia, bowiem bardziej premiowana była jazda na wprost niż umiejętność skręcania, ale i tak trzeba było wykazać się sporą wytrzymałością.

Tekst i Foto: Michał Szypliński | skifoto.pl
Szersza relacja na: ntn.pl
Oficjalna strona zawodów: wintercup.pl