Nadeszła pora i biegała też Wola
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
18279
post-template-default,single,single-post,postid-18279,single-format-standard,bridge-core-3.1.3,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-30.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.4,vc_responsive

Nadeszła pora i biegała też Wola

Nadeszła pora i biegała też Wola

Premierowo na warszawski Woli wystartował Test Coopera dla Wszystkich. Była to już ostatnia szansa na sprawdzenie stanu swojej kondycji przed wakacyjną przerwą. Jedynie 12 minut wystarczyło, żeby przekonać się kto zdążył zrobić formę na lato.

Po Ursusie, Bemowie i Bielanach tym razem Test Coopera dla Wszystkich wystartował na Woli. W prawie 12-letniej historii akcji wydarzenie dopiero teraz odwiedziło teren tej dzielnicy. Zakończenie wiosennego testowania formy warszawian wypadło kameralnie. W sobotę 11 czerwca na bieżni Szkoły Podstawowej nr 388 przy ul. Deotymy 25/33 pobiegły 94 osoby.

Wydarzenie trwało sześć godzin, a uczestnicy ruszali falami podzieleni na 17 serii. W najbardziej licznych biegło po kilkanaście osób, ale zdarzały się też serię, gdy niemal cała bieżnia należała do jednej osoby. Tym razem runda liczyła 160 metrów i od kręcania kolejnych kółek można było dostać małego zawrotu głowy. Dopisała piękna słoneczna pogoda, choć nie ułatwiała ona zadania biegaczom i biegaczkom.

– To mój kolejny Test Coopera w ostatnim czasie. Dwa tygodnie temu biegłem na stadionie AWF i zawsze staram się poprawiać swój wynik. Biegam tylko dla siebie, a Test Coopera dla Wszystkich to jedyna impreza biegowa w której biorę udział. Pobiegłem razem z tatą i cieszę, że doradził mi żebym założył krótkie spodenki, bo było bardzo ciepło – powiedział Jan Godlewski, który pokonał 2520 m.

Sprawdzenie stanu formy, to jeden z argumentów przemawiających za tym, żeby wziąć udział w Teście Coopera dla Wszystkich. Kolejnym jest akcja „Wybiegaj Sprzęt Sportowy dla swojej szkoły” prowadzona wśród uczestników. Placówka dla której pobiegnie najwięcej osób w nagrodę otrzyma 1500 zł na zakup sprzętu. Rezultat podany zostanie po zliczeniu wyników.

– Ostatni raz Test Coopera biegłe w liceum, ale to było z 10 lat temu. Pewnie poszło mi lepiej niż wtedy, ale mogło być lepiej. Biegłem na czuja i starałem się trzymać tempo 40 sekund na okrążenie. Był jeden moment ciężki, bo zawsze pierwsze pięć minut jest dla mnie trudne, a później się przyzwyczajam – mówił Kasper Kalbarczyk, który na bieżni stawił się z liczną grupą koleżanek i kolegów z Wyższej Szkoły Rehabilitacji.

Oprócz biegu uczestnicy wydarzenia mogli przejść test FMS oceniający sprawność fizyczną, przejść analizę składu ciała oraz liczyć na masaż. Wszystko dzięki studentom fizjoterapii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Organizatorem wydarzenia jest AZS Warszawa. Projekt współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Projekt współfinansowany przez m.st. Warszawa. Projekt dofinansowany z Funduszu Prewencyjnego PZU. Partnerami są Urząd Dzielnicy Wola, Grupa PZU, Dobra Drużyna PZU, Gepard i Narodowe Centrum Badania Kondycji Fizycznego.

Autor: Robert Zakrzewski
Foto: Marcin Selerski