Mroźne mistrzostwa i mistrzowska współpraca
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
14365
post-template-default,single,single-post,postid-14365,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Mroźne mistrzostwa i mistrzowska współpraca

Mroźne mistrzostwa i mistrzowska współpraca

W Kazimierzu Dolnym odbyły się zawody na szczycie. W filmowej stolicy Polski rozegrano historyczne połączone Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza oraz Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w snowboardzie. Wszystko wskazuje, że to nie koniec udanej współpracy obu środowisk.

W tłusty czwartek Stacja Narciarska Kazimierz była opanowana przez miłośników jazdy na desce. Chęć walki o medale wyraziło blisko 40 osób z kilku uczelni: m.in. Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej, Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Medycznego w Lublinie czy Szkoły Głównej Handlowej w Warszawskie.

Uczestnicy imprezy rywalizowali w slalomie gigancie i mieli do pokonania dwa przejazdy Długość trasy liczyła blisko 500 metrów i pokonanie jej najlepszym zajmowało poniżej 30 sekund. Zmagania odbywały się w prawdziwe zimowych warunkach. Termometry wskazywały minus 9 stopni Celsjusza, a z nieba ciągle dostarczany był biały puch.

Bohaterką imprezy została Olga Magdziarz, która wracała do domu z trzema medalami. Reprezentantka lubelskiego UMCS uzyskała najlepszy łączny wynik spośród wszystkich snowboardzistek (53.79), pokonując stok szybciej niż nie jeden z mężczyzn. Kilka godzin wcześniej podczas rozgrywanych Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego w narciarstwie alpejskim wygrała zarówno w slalomie i slalomie gigancie.

– Wiem, że jest toczony spór czy lepsze są narty czy snowboard, ale ja nie potrafię wybrać. Co do samej imprezy, to było bardzo dobrze. Padał śnieg, ale pod spodem było twardo i nie było żadnych dziur. Trasa była łatwa porównując ją choćby z AMP-ami, ale też nachylenie stoku jest tu dużo mniejsze. Było za to bardzo zimno i nawet ledwo mogę mówić – mówiła szczęśliwa Olga Magdziarz.

Z dobrej strony zaprezentowali się snowboardziści SGGW. Akademicką Mistrzynią Warszawy i Mazowsza została Matylda Starzyńska, a wśród mężczyzn zwyciężył Gabriel Seroczyński, który z łącznym czasem 51,21 s nie miał sobie równych na stoku.

– Było super, tylko nieco zimno. Trasa mogła być lepsza, ale doceniam też pracę organizatorów, bo widzę z czym trzeba było się zmagać. Ponieważ trenuję normalnie w klubie więc nie miałem problemów z formą. Trenowałem w zeszły weekend i będę jeździł też w przyszły. Jest to miłe uczucie wygrać. Uważam, że czasy zawsze mogą być lepsze, ale tym razem to moje wyniki były najlepsze – powiedział Gabriel Seroczyński.

W klasyfikacji drużynowej Akademickich Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza wśród kobiet zwyciężyła Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, a wśród mężczyzn najlepsza okazała się Politechnika Warszawska.

Impreza była dobrą okazją do wymiany doświadczeń i pomysłów między środowiskami, a w przyszłości zaowocować ma dalszą współpracą. Wspólne zawody pozwoliły nie tylko rywalizować w nieco większym gronie, ale też sprawdzić się na tle kolegów i koleżanek z innego województwa.

Organizatorem wydarzenia były AZS Lublin i AZS Warszawa. Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza finansowane są przez Ministerstwo Sportu i m.st. Warszawa.

Autor: Robert Zakrzewski

Foto: Marcin Klimczak

AMWiM – wyniki kobiet 

1. Starzyńska Matylda (SGGW Warszawa) 1:02,52

2. Starmach Lena (PW Warszawa) 1:04,52

3. Czarnowska Aleksandra (SGGW Warszawa) 1:06,52

AMWiM – wyniki mężczyzn 

1. Seroczyński Gabriel (SGGW Warszawa) 0:51,21

2. Korczyński Piotr (UW Warszawa) 0:55,79

3. Matuszyk Mikołaj(PW Warszawa) 0:56,03

AMWiM – wyniki drużynowe kobiet 

1. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego

2. Uniwersytet Warszawski

3. Politechnika Warszawska

AMWiM – wyniki drużynowe mężczyzn 

1. Politechnika Warszawska

2. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego

3. Uniwersytet Warszawski