Mikołajki dla Aktywnego Młodego Warszawiaka
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
19493
post-template-default,single,single-post,postid-19493,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Mikołajki dla Aktywnego Młodego Warszawiaka

Mikołajki dla Aktywnego Młodego Warszawiaka

Mikołajkowej imprezy nikt nie może opuścić z pustymi rękami. Na wszystkich uczestników grudniowego spotkania w ramach projektu Aktywność Młodego Warszawiaka czeka wiele atrakcji i niespodzianek. W gronie szkół biorących udział wylosowany będzie stół do teqballa. Zgłoszenia trwają, a udział jest bezpłatny.

To już ostatnia prosta projektu Aktywność Młodego Warszawiaka, który od 2021 roku objął blisko 400 stołecznych trzecich klas. Finałowym wydarzeniem będą sportowe mikołajki zorganizowane na terenie Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Udział w wydarzeniu mogą wziąć uczniowie klas III warszawskich szkół podstawowych.

Głównym celem projektu Aktywność Młodego Warszawiaka jest zachęcanie dzieci do uprawiania sportu i aktywności fizycznej – pokazanie im, że to nic trudnego. – mówi prof. Bartosz Molik, rektor AWF Warszawa – Dlatego gorąco zachęcam do udziału w naszej sportowej imprezie mikołajkowej. Podczas wspólnej, aktywnej zabawy, dzieci zapoznają się z nowoczesnymi i atrakcyjnymi formami aktywności fizycznej. Ruch jest najlepszą profilaktyką w zakresie zdrowia fizycznego i psychicznego.

Nie będą to zwykłe zawody sportowe i nie chodzi w nich o zajęte miejsca. W miłej atmosferze uczestnicy poznają zalety aktywnego trybu życia. Będą różne strefy aktywności, a w nich: boisko pneumatyczne, brama radarowa, czy też kącik plastyczny. W czasie mistrzostw świata nie może też zabraknąć piłkarzyków w rozmiarze XXL. Uczniowie będą mogli zobaczyć, jak daleko skaczą, jak długo wiszą na drążku, ale też zagrać w koszykówkę i piłkę ręczną. To oczywiście tylko część atrakcji, których dzieci będą mogły doświadczyć pod okiem doświadczonych instruktorów i trenerów sportowych.

Na każdego uczestnika czeka medal, dyplom oraz pamiątkowa koszulka. 

Uczestnicy wydarzenia będą mieli również okazję poznać mistrzów sportu – wśród gości Mikołajek dla Aktywnego Młodego Warszawiaka będą:

  • Agnieszka Kobus-Zawojska – wioślarka, srebrna (Tokio 2020) i brązowa (Rio de Janeiro 2016) medalistka igrzysk olimpijskich, mistrzyni świata i Europy w czwórce podwójnej. Wraz z Maciejem Zawojskim, który również jako wioślarz reprezentuje AZS AWF Warszawa, przygotują dla uczestników wydarzenia stanowisko z ergometrami i poprowadzą rozgrzewkę. Być może takie inspirujące spotkanie zaowocuje kolejnymi zawodnikami i zawodniczkami, którzy będą chcieli startować w wioślarskich regatach.
  • Iwona Niedźwiedź – reprezentantka Polski w piłce ręcznej, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski, zdobywczyni pucharu EHF w sezonie 2012/2013. Wraz z reprezentacją Polski występowała na Mistrzostwach Świata w piłce ręcznej, dwukrotnie zajmując z drużyną 4. miejsce.
  • Andriy Pyatov oraz Sergiy Kryvtsov – piłkarscy reprezentanci Ukrainy, zawodnicy Szachtara Donieck. Andriy Pyatov grając na pozycji bramkarza wystąpił w 97 meczach reprezentacji, z którą w 2006 roku dotarł do ćwierćfinału Mistrzostw Świata – ma na swoim koncie tytuły Mistrza Ukrainy oraz Puchar UEFA (2009). Sergiy Kryvtsov to środkowy obrońca, który w 2009 roku na Mistrzostwach Europy U19 wywalczył z młodzieżową reprezentacją Ukrainy złoty medal.

Mikołajki z projektem Aktywny Młody Warszawiak odbędą się w środę 14 grudnia w dwóch seriach. Wyjątkowe wydarzenie mieć będzie miejsce w Hali Gier oraz Hali LA Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie przy ul. Marymonckiej 34. Początek o godzinie 9:00 i 12:00.  Limit uczestników na pierwszą serię został już wyczerpany.

Zgłoszenia: www.awf.edu.pl

Organizator wydarzenia: Polskie Towarzystwo Naukowe Adaptowanej Aktywności Fizycznej. Partnerzy wydarzenia: Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, AZS Warszawa i AZS AWF Warszawa. Projekt finansowany ze środków m.st. Warszawy. Wykonawca: Main Events.

_________________________________________________________________________

Zapraszamy także do udziału w Warsztatach Animacyjnych Programu „Aktywność Młodego Warszawiaka”. To już ostatnia szansa, żeby się zapisać – rejestracja do 14 grudnia 2022 r.

Szczegóły: www.awf.edu.pl

Harmonogram wydarzenia:

Pierwsza grupa:
9:00–9:30    rejestracja, przebieralnie dzieci w stroje sportowe
9:30        uroczyste otwarcie wydarzenia
9:30–10:30    wspólne animacje dla wszystkich uczestników
10:30–11:30    „Aktywność Młodego Warszawiaka” atrakcje w strefach sportowych
Około 11:30    Ceremonia wręczenia nagród i zakończenie wydarzenia

Druga grupa:
12:00–12:30    rejestracja, przebieralnie dzieci w stroje sportowe
12:30        uroczyste otwarcie wydarzenia
12:30–13:30    wspólne animacje dla wszystkich uczestników
13:30–14:30    „Aktywność Młodego Warszawiaka” atrakcje w strefach sportowych
Około 14:30     Ceremonia wręczenia nagród i zakończenie wydarzenia