Kto wypłynie na Warszawiance?
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
17857
post-template-default,single,single-post,postid-17857,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Kto wypłynie na Warszawiance?

Kto wypłynie na Warszawiance?

W sobotę na terenie Parku Wodnego Warszawianka w szranki staną uczestnicy piątego etapu zawodów „Od Młodzika do Olimpijczyka”. Na chwilę organizatorzy zmieniają basen, ale uczestnicy nie zmieniają swoich marzeń i celują w start na igrzyskach.

Podobno zmiana otoczenia to dobry ruch. Jeśli ktoś za bardzo przyzwyczaił się już do eliminacji rozgrywanych na pływalni Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, to z pewnością ucieszy go wiadomość o zmianie miejsca rozgrywania zawodów. Na WUM pływacy i pływaczki jeszcze w tym sezonie wrócą, ale tym razem startować będą na popularnej Warszawiance. Przez lata na tej pływalni odbywały się eliminacje i finały OMDO oraz kiełkowały młode talenty. Miejsce to od samego początku jest nierozłącznie związane z historią naszej imprezy.

Najbliższy etap eliminacyjny będzie też pierwszym rozgrywanym na pływalni 50-metrowej. Uczestnicy do dyspozycji będą mieli aż 10 torów. W zawodach weźmie udział ponad 800 uczestników z blisko 70 klubów z całego kraju Wśród zgłoszonych drużyn jest m.in Warszawski Klub Sportowy Młodzieży Niesłyszącej przy Instytucie Głuchoniemych. Będzie to ich pierwszy start w historii OMDO i możliwość sprawdzenia się w integracyjnych zawodach.

– Dla większości uczestników to pewnie będą pierwsze zawody na długim basenie w tym sezonie. Trwają przygotowania do letnich mistrzostw Polski, więc spodziewać można fajnego pływania, bo nawet młodsze roczniki to trenują już od września. Pierwszy raz na zawodach będziemy mieli grupę pływaków niesłyszących i dlatego przygotowujemy lampy błyskowe, które będą stały po obu stronach pływalni. To ułatwia im moment startu. – opowiada Piotr Żebrowski z AZS Warszawa, organizator zawodów.

Zawody tradycyjnie przeprowadzone będą w dwóch blokach z podziałem na roczniki (2011-2013, 2008-2010). W programie znajdą się takie konkurencje jak 50 m i 100 stylem dowolnym, klasycznym, grzbietowym, motylkowym czy zmiennym. Na najlepszych czekają medale i dyplomy. Nikt nie odejdzie z pustymi rękami, bo dla wszystkich przewidziano pamiątkowy ręcznik.

Uroczyste otwarcie zawodów w sobotę 9 kwietnia o godzinie 9, a chwilę później początek pierwszego bloku. Poczynania młodych pływaczek i pływaków śledzić będzie można podczas transmisji internetowej. Wielki finał akcji odbędzie się 11 czerwca.

Organizatorem akcji jest AZS Warszawa. Partnerami wydarzenia jest Ministerstwo Sportu i Turystyki, m.st Warszawa, Park Wodny Warszawianka, Warszawski Uniwersytet Medyczny, PZU, Dobra Drużyna PZU, TYR Polska oraz Print Plus.

Autor: Robert Zakrzewski
Foto: Marcin Klimczak

Strona zawodów: https://omdo.pl/