Kierunek “Z SKS-u do AZS-u”. Wystartuj solo lub w drużynie
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
16009
post-template-default,single,single-post,postid-16009,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Kierunek “Z SKS-u do AZS-u”. Wystartuj solo lub w drużynie

Kierunek “Z SKS-u do AZS-u”. Wystartuj solo lub w drużynie

Dobra zabawa, ale i poważny sprawdzian formy czekać będzie na uczestników akcji „Z SKS-u do AZS-u”. To już ostatni dzwonek, żeby zgłosić szkolną drużynę i powalczyć o wielki finał, który odbędzie się na początku grudnia w Warszawie.

Od Katowic, Lublina, Opola i Torunia po Warszawę startuje etap eliminacyjny zawodów przeznaczonych dla uczniów szkół średnich, czyli potencjalnych azetesiaków. Podczas imprezy będą oni mogli wykazać się nie tylko wysokimi umiejętnościami, ale też zapoznać z bazą sportową oferowaną przez uczelnie. Być może w przyszłości pomoże to im w podjęciu życiowych decyzji dotyczących wyboru szkoły wyższej i kontynuowaniu przygody ze sportem w barwach AZS.

Zanim to jednak nastąpi szkolne kluby będą mogły zmierzyć się takich w dyscyplinach zespołowych jak futsal chłopców, czy siatkówka i koszykówka dziewcząt i chłopców. Na początku listopada wyłonieni zostaną zwycięzcy w tenisie stołowym i ergometrze wioślarskim. Konkurencje te są bardzo popularne w środowisku akademickim, a studenci mogą się sprawdzić podczas Akademickich Mistrzostw Polski.

– Zainteresowanie wydarzeniem jest dużo większe niż w zeszłym roku. Mimo podobnych obostrzeń mamy już po pięć-sześć drużyn zgłoszonych w każdej dyscyplinie, a możemy przyjąć tylko po osiem. Zapisy trwają do poniedziałku 13 września, więc zostały ostatnie miejsca. W większości są to już szkoły, które brały udział w naszych imprezach. Staramy się przygotować zawody dla maksymalnej możliwej liczby zespołów, ale bierzemy pod uwagę że ktoś w ostatnim momencie zrezygnuje. Wtedy będziemy dostosowywali system rozgrywek – powiedział Piotr Żebrowski z AZS Warszawa, koordynator imprezy.

Stawką zawodów eliminacyjnych jest awans do ogólnopolskiego finału. Dla niektórych będzie to pierwsza okazja okazja by zmierzyć się z drużynami z innych miast, ale też nawiązać nowe znajomości.

– Finał odbędzie się w okresie mikołajkowym i to będzie super połączenie sportu i zabawy, czyli tego co promujemy w AZS. Dla uczestników spoza Warszawy to dobry moment, żeby nie tylko powalczyć o wygraną, ale też w wolnym czasie zwiedzić miasto. W zeszłym roku te możliwości były niestety ograniczone. Poziom finałów często jest naprawdę wysoki. Przyjeżdżają tu zawodniczki i zawodnicy, którzy na co dzień trenują w klubach ale wspierają też swoje szkole drużyny. Widać też że wielu opiekunom i nauczycielom zależy żeby brać udział w takich wydarzeniach i promować aktywność fizyczną wśród uczniów – dodaje koordynator zawodów.

Zawody „Z SKS-u do AZS-u” odbędą się w dniach 21-23 września. Konkurencje drużynowe rozegrane będą na terenie CSiR UW przy ul. Banacha 2a. Natomiast dyscypliny indywidualne będą toczyły się w Hali Sportowej AWF, przy ul Marymonckiej 34.

Organizatorem wydarzenia jest AZS Warszawa przy wsparciu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, oraz Urzędu m.st Warszawa.

Autor: Robert Zakrzewski

Strona zawodów: https://azs.waw.pl/sksazs/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tags: