Judocy AZS UW z medalami mistrzostw Polski
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
12938
post-template-default,single,single-post,postid-12938,single-format-standard,bridge-core-3.1.3,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-30.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.4,vc_responsive

Judocy AZS UW z medalami mistrzostw Polski

Judocy AZS UW z medalami mistrzostw Polski

Jeden złoty, jeden srebrny i dwa brązowe – oto medalowy dorobek AZS Uniwersytetu Warszawskiego po 64. Mistrzostwach Polski w judo rozgrywanych w Trzciance. Reprezentanci stołecznej uczelni mają powody do zadowolenia. Zwłaszcza, że dla większości był to pierwszy start po długiej przerwie.

Na najwyższym stopniu podium stanął Damian Stępień, który zwyciężył w kategorii 81 kg, broniąc już po raz trzeci z rzędu tytuł mistrza kraju. W zaciętej walce o złoto zawodnik AZS UW pokonał judokę AZS AWF Warszawa – Kryło Wesełowskiego.

Kolejne medale były udziałem pań. W kategorii 52 kg srebrny krążek wywalczyła Karolina Pieńkowska, która w finale przegrała z zawodniczką Polonii Rybnik – Agatą Perenc. Pojedynek był powtórką zmagań z 2019 roku, gdy azetesiaczka również musiała zadowolić się drugim miejscem, przegrywając z tą samą przeciwniczką.

Duże powody do zadowolenia miała 18-letnia Katarzyna Sobierajska, która debiutowała podczas mistrzostw Polski seniorów i od razu przywiozła z nich brązowy medal w kategorii 70 kg. Medalistka Mistrzostw Europy Kadetów z 2019 roku pokonała w repasażu Karolinę Tałach-Gast z SGKS Wybrzeże Gdańsk.

Na najniższym stopniu podium stanęła również Sandra Lickun, startująca tym razem w kategorii 78 kg. Srebrna medalistka Mistrzostw Europy w turnieju drużynowym z 2017 roku, w walce o trzecie miejsce pokonała Justynę Śliwę, czyli Akademicką Mistrzynię Polski z 2019 roku, reprezentującą UKS ASzWoj Warszawa.

– To były nietypowe mistrzostwa Polski, bo mieliśmy mniej czasu na przygotowania. W pewnym momencie nie mogliśmy nawet trenować na macie, więc przeszliśmy na trening ogólnorozwojowy. Do pewnego momentu nie ćwiczyliśmy judo. Z mocnymi ograniczeniami to się zmieniło dopiero w czerwcu. Ta przerwa pokazała, że dużo straciliśmy. Stopniowo nadrabialiśmy zaległości i zakładaliśmy, że inni mają takie same problemy. Ostatecznie udało się stanąć parę razy na podium i zrealizowaliśmy więcej niż plan minimum – ocenia Zdzisław Grochowski, trener judo AZS Uniwersytetu Warszawskiego.

Na zakończenie rozegrano jeszcze mistrzostwa Polski w mikstach. Drużyny składały się z trzech mężczyzn i trzech kobiet. AZS Uniwersytet Warszawski zajął trzecie miejsce, choć mało brakowało by znaleźć się w finale. Ostatecznie złoto wywalczył AZS AWF Katowice.

W klasyfikacji medalowej zwyciężyła Polonia Rybnik z dorobkiem trzech medali w tym dwóch złotych i jednego srebrnego. Drugie miejsce przypadło AZS AWF Katowice, który na koncie miał pięć medali w tym dwa złote. Podium uzupełnili Czarni Bytom z sześcioma medalami w tym jednym złotym.

Na czwartym miejscu uplasował się AZS Uniwersytet Warszawski, wyprzedzając AZS AWF Warszawa, który to zdobył jeden złoty medal i jedne srebrny. Na pierwsze pięć miejsc aż trzy przypadły AZS.

foto: arch. prywatne Katarzyna Sobierajska

Klasyfikacja medalowa – łączna

1. Polonia Rybnik 2-1-0

2. AZS AWF Katowice 2-0-3

3. GKS Czarni Radom 1-1-4

4. AZS UW Warszawa 1-1-4

5. AZS AWF Warszawa 1-1-0

24. UKJ “ASzWoj Warszawa” Warszawa 0-0-2

Klasyfikacja indywidualna

kobiety 52 kg

1. Karolina Pieńkowska – AZS UW Warszawa

7. Patrycja Skupień – AZS UW Warszawa

kobiety 70 kg

3. Katarzyna Sobierajska – AZS UW Warszawa

kobiety 78 kg

3. Sandra Lickun – AZS UW Warszawa

5. Justyna Śliwa – UKS ASzWoj Warszawa

mężczyźni waga 81 kg

1. Damian Stępień – AZS UW Warszawa

2. Kryło Wesołowski – AZS AWF Warszawa

mężczyźni waga 81 kg

3. Michał Jackiewicz – UKJ ASzWoj Warszawa

mężczyźni waga 100 kg

1. Oleksii Lysenko – AZS AWF Warszawa

3. Igor Dzierżanowski – UKJ ASzWoj Warszawa