Hurtowo zdobywali medale     
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
25286
post-template-default,single,single-post,postid-25286,single-format-standard,bridge-core-3.3.2,tribe-no-js,qode-optimizer-1.0.4,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-smooth-scroll-enabled,qode-theme-ver-30.8.3,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-8.0.1,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Hurtowo zdobywali medale     

Hurtowo zdobywali medale     

Impreza tradycyjnie opływa w rekordy życiowe i liczne grono multimedalistów. Nie inaczej było tym razem podczas drugich zawodów eliminacyjnych ogólnopolskiej akcji Od Młodzika do Olimpijczyka. Wśród zaproszonych gości znalazł się m.in Radosław Kawęcki – czterokrotny mistrz świata na krótkim basenie.

W sobotę 16 listopada na pływalni Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego stawiło się aż 849 zawodniczek i zawodników z 77 klubów. Dla uczestników był to powrót do stolicy po kilku miesiącach przerwy. Ostatni raz rywalizowali oni tu w czerwcu podczas wielkiego finału i mieli spory apetyt na ściganie. Tory były pełne też debiutantów i młodych osób dla których były to dopiero drugie zawody z cyklu OMDO podczas ich przygody z pływaniem. Przypomnijmy, że akcja wystartowała w październiku na obiekcie Aqua-Lublin.

Łącznie rozegrano 30 konkurencji, a zmagania podzielone były na dwa bloki. W pierwszym tradycyjnie startowali uczestnicy z roczników 2014, 2015 i 2016, a w kolejnym o jak najlepsze wyniki walczyły roczniki 2011, 2012 oraz 2013. Rywalizacja odbywała się na basenie 25 metrowym i przebiegała bardzo sprawnie. Poziom z zawodów na zawody jest coraz wyższy i widać, że sezon zimowy jest w pełni.

– Chociaż podczas Od Młodzika do Olimpijczyka mamy do czynienia z młodymi zawodnikami i zawodniczkami, to mają oni już wysokie aspiracje. Przyjeżdżają tu walczyć o rekordy życiowe, zdobywać medale i stawać na podium. Nie chcą tylko brać udziału. Mają swoich pływackich idoli, których chcą naśladować. Oczywiście trudno powiedzieć kto z nich zrobi wyczynową karierę, bo ktoś może wystrzeli kogo teraz nie ma nawet w czołówce. Za wszystkich jednak trzymamy kciuki i cieszymy się, że mają swoją pasję – powiedział Piotr Żebrowski, koordynator zawodów.

Podczas drugich zawodów na uwagę zasługiwała aż szóstka zawodników i zawodniczek, która zdobyła po trzy złote medale. W tym gronie byli: Adrianna Korzeń (MOSiR w Dąbrowie Górniczej), Zofia Lepa (MKS Piaseczno), Urszula Malik (Swim Team Wilanów), Bogusław Pielak (UKS Mazowsze Miętne), Dylan Utrata (3-Wodnik Wolsztyn) i Michalina Ługowoj (MKS Piaseczno).

Wartościowe wyniki uzyskali Błażej Antosik (G8-Bielany), który na 100 m stylem klasycznym uzyskał 1:09.97. Nad drugim zawodnikiem w kategorii 13-latków miał blisko 4 sekundy przewagi. Wśród dziewcząt Julia Stępniak (PSP Swim Płock) wygrała 100 m stylem dowolnym z czasem 1:01.41. Zwycięstwo nie przyszło łatwo, bo tuż za nią uplasowała się Lena Kaniewska (Warszawianka – Wodny Park) z rezultatem 1:01.71.

W klasyfikacji medalowej drugiego etapu zawodów Od Młodzika do Olimpijczyka najlepsze okazało się MKS Piaseczno z 19 medalami na koncie w tym 10 złotymi, 4 srebrnymi i 5 brązowymi. Drugi był MOS w Dąbrowie Górniczej z 16 medalami w dorobku, a trzeci Turekin Pływa z 10 krążkami na koncie. W statystykach medalowych zapisały się 54 kluby.

Trzeci etap zawodów od Młodzika do Olimpijczyka odbędzie się 14 grudnia. Będzie to ostatnia odsłona zawodów w 2024 roku. Wielki finał odbędzie się w czerwcu przyszłego roku.

Organizatorem wydarzenia jest AZS Warszawa. Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Projekt dofinansowany z Funduszu Prewencyjnego PZU. Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa. Partnerami jest AZS Lublin, TYR, Print Plus, Kawęcki Swim Camps.

Foto: Marcin Selerski

Strona: https://omdo.pl/