Grudniowy mini-maraton z Akademickimi Mistrzostwami Warszawy i Mazowsza
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
13788
post-template-default,single,single-post,postid-13788,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Grudniowy mini-maraton z Akademickimi Mistrzostwami Warszawy i Mazowsza

Grudniowy mini-maraton z Akademickimi Mistrzostwami Warszawy i Mazowsza

Początek grudnia przyniesie sporą dawkę emocji związanych z Akademickimi Mistrzostwami Warszawy i Mazowsza 2020/2021. W ruch pójdą paletki, lotki, czepki i ergometry. Zgłoszenia trwają.

Dzień przed mikołajkami w Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu Warszawskiego rozegrane zostaną zmagania w tenisie stołowym kobiet i mężczyzn. Przekonamy się kto sprawi rywalom niemiły prezent i zwycięży. W kategorii mężczyzn rywalizacja odbywać będą się w systemie pucharowym, a wśród pań do dwóch porażek.

To pierwszy z minimum trzech planowanych rzutów eliminacyjnych Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w tenisie stołowym. Do wielkiego finału zakwalifikują się uczestnicy, którzy zajmą czołowe 32 miejsca wśród panów i 16 wśród kobiet.

Również 5 grudnia, tyle że na terenie Sal Sportowych Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się pierwszy rzut rywalizacji w ergometrze wioślarskim. Jest to doskonałe miejsce do rozgrywana takich zawodów, położone tuż nad Wisłą, gdzie funkcjonuje wiele klubów wioślarskich.

Tradycyjnie uczestnicy i uczestniczki do pokonania będą mieli 1000 m, a wszystko rozegra się w wadze lekkiej i otwartej. Ważenie zawodników odbędzie się maksimum 2 godziny przed zawodami.

Planowanych jest rozegranie trzech rzutów, oraz finału. Decydujące pojedynki będą rozegrane w formule zawodów MASTERS i wyścigów osad 4x500m. W zawodach MASTERS prawo startu ma 8 najlepszych zawodniczek i 8 najlepszych zawodników z każdej konkurencji.

W pierwszy poniedziałek grudnia wystartują Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w pływaniu. Zawody rozegrane zostaną na obiekcie OSiR Żoliborz przy ul. Potockiej. Rywalizacja odbywać będzie się na 25 metrowym basenie. W każdym rzucie rozegrane zostaną takie konkurencje jak 100 m st. zmiennym kobiet i mężczyzn, 4 x 50 m st. dowolnym, 4 x 50 m st. zmiennym i 4 x 50 m st. dowolnym (MIX). Każdy uczestnik ma prawo startu w dwóch konkurencjach i sztafecie.

Zawody odbędą się w czterech rzutach, a kolejny odbędzie się już 14 grudnia. Do startu w finale uprawnieni będą zawodnicy, którzy zajmować będą czołowych 8 miejsc w konkurencjach indywidualnych, oraz podobny pakiet lokat w sztafetach.

W podwarszawskim Józefosławiu na terenie klubu LAVO odbędą się zmagania w badmintonie. Spodziewać można się szybkiego tempa i mocnych zagrań. Spotkania w niczym nie powinny przypominać gry w kometkę znanej z wakacyjnych wyjazdów.

Całe mistrzostwa odbędą się w dwóch rzutach eliminacyjnych, a uczestnicy rywalizować będą w pięciu konkurencjach: grze pojedynczej kobiet i mężczyzn, grze podwójnej kobiet i mężczyzn, oraz grze mieszanej. W grach podwójnych i mikstach mogą występować tylko pary złożone z zawodników reprezentujących tę samą uczelnię. Prawo gry w zawodach finałowych automatycznie zapewniają sobie finaliści turniejów eliminacyjnych.

W Akademickich Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza mogą uczestniczyć reprezentacje wszystkich uczelni mazowieckich, na terenie których funkcjonują zarejestrowane Kluby Uczelniane AZS w tym studenci do ukończenia 28. roku życia, uczestnicy studiów doktoranckich czy też etatowi pracownicy uczelni. Obowiązuje druk zgłoszenia ostatecznego z systemu E-MADZIA do AMWiM 2020/2021.

Organizatorem Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza jest AZS Warszawa. Projekt współfinansowany przez m.st. Warszawa oraz Ministerstwo Sportu.

Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza:

– Tenis Stołowy – 5 grudnia

– Ergometr wioślarski – 5, 12 grudnia

– Pływanie – 7, 14 grudnia

– Badminton – 13 grudnia

Autor: Robert Zakrzewski