GOŚCINNA HARENDA
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
11829
post-template-default,single,single-post,postid-11829,single-format-standard,bridge-core-3.1.4,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-30.3,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.5,vc_responsive

GOŚCINNA HARENDA

GOŚCINNA HARENDA

Kolejny raz zakopiańska Harenda gościć będzie blisko pół tysiąca uczestników Akademickich Mistrzostw Polski w narciarstwie alpejskim. To największe zawody w narciarstwie alpejskim w Polsce, których organizatorem ponownie jest AZS Warszawa.

Tegoroczna edycja odbędzie się w nowej formule zawodów. Staramy się rozwijać wydarzenie, a zmiana regulaminu to odpowiedź na propozycje pojawiające się w gronie uczestników. Mamy nadzieję, że dzięki temu Mistrzostwa będą jeszcze bardziej atrakcyjne- mówi Rafał Jachimiak, dyrektor biura AZS Warszawa.

Pierwsze dwa dni rywalizacji poświęcone zostaną na eliminacje. W poniedziałek odbędą się eliminacje w slalomie gigancie, we wtorek zaś w slalomie. Każdy z uczestników w eliminacjach będzie miał możliwość dwukrotnie zmierzyć się z przygotowaną trasą. Najlepsi akademicy zaprezentują się w finałowych przejazdach w środę.

Swój start w zawodach potwierdziła czołówka zeszłorocznych zawodników. Jest wśród nich również tegoroczny medalista Mistrzostw Polski seniorów w narciarstwie alpejskim, a także uczestnik 29. Zimowej Uniwersjady w Krasnojarsku- Dominik Białobrzycki. Bardzo mocno zapatruję się na walkę o medale AMP. Podczas ostatnich eliminacji AZS Winter Cup Harenda przywitała mnie bardzo dobrze. Przy mocnej obsadzie udało się zająć 3 miejsce w gigancie oraz 2 w slalomie. Niech chłopaki się szykują, bo forma idzie w górę– zapowiada student AWF Katowice.

Oprócz nowej formuły zawodów przygotowaliśmy dla startujących kilka nowości- m.in. wyniki online. Dzięki nowemu systemowi zawodnicy, jak i kibicujące im osoby, będą mogły na bieżąco śledzić rywalizację na stoku- dodaje Rafał Jachimiak.

Oficjalnie zgłoszone zostały reprezentacje 52 uczelni, które powalczą o medale w klasyfikacji generalnej oraz w typach uczelni. Dla najlepszych uczestników przygotowane zostały nagrody od partnera wydarzenia- firmy PM Sport, dystrybutora marek Rossignol, Dynastar, Lange.

Podsumowanie zawodów zaplanowane jest na środę 4 marca w Klubie Vavavoom.

Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Ministerstwa Sportu.
Głównym sponsorem Akademickiego Związku Sportowego jest Grupa LOTOS.
Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje Radio ESKA.