GIGANTyczne emocje i jazda na krawędzi
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
17253
post-template-default,single,single-post,postid-17253,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

GIGANTyczne emocje i jazda na krawędzi

GIGANTyczne emocje i jazda na krawędzi

Długo wyczekiwane zawody w slalomie gigancie wracają do Kazimierza Dolnego. Już 27 stycznia poznamy nowych mistrzów w tej konkurencji.

Zaledwie kilka dni dzieli nas od poznania zwycięzców w snowboardowym ,,gigancie’’. Po raz kolejny AZS Warszawa łączy siły z AZS Lublin, by przeprowadzić Akademickie Mistrzostwa Warszawy iMazowsza oraz Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego. Zgłoszenia trwają do 25 stycznia.

To już druga edycja zawodów rozgrywanych w Kazimierzu Dolnym razem z AZS Lublin. Artur Słomka – koordynator AMWiM – wyjaśnia, jakie korzyści płyną ze współpracy dwóch środowisk przy organizacji zawodów w snowboardzie:

– Dzięki takiej współpracy zawodnicy mogą zobaczyć się na wspólnym froncie. Jest to dobre przetarcie przed Akademickimi Mistrzostwami Polski i pozwala na ściganie się w większym gronie. Rywalizacja jest ciekawsza i zawodnicy mogą porównać swój poziom z innymi studentami, w tym wypadku z Lublina – tłumaczy.

Snowboardzistów czekają po dwa przejazdy na trasach Stacji Narciarskiej Kazimierz Dolny – eliminacyjny i finałowy. Klasyfikacja będzie prowadzona w trzech kategoriach: kobiet, mężczyzn oraz w kategorii drużynowej. Ostatnia z nich obejmuje trzy najlepsze starty zawodników z danej uczelni.

– Wyniki będą podawane osobno dla AMW i Mistrzostw Województwa Lubelskiego.Liczymy, że frekwencja okaże się zbliżona do zeszłorocznej. Ostateczną liczbę zawodników poznamy we wtorek – dodaje Artur Słomka.

Miłośnicy szybkiej jazdy z pewnością będą chcieli poprawić swoje rezultaty z poprzednich lat. Zeszłoroczni zwycięzcy poprzeczkę zawiesili wysoko. W rywalizacji indywidualnej zwyciężyli studenci SGGW: Matylda Starzyńska (0:30,43; 0:32,09) i Gabriel Seroczyński (0:25,87; 0:25,34). Klasyfikację drużynową kobiet zdominowała wspomniana wcześniej Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, natomiast w kategorii mężczyzn zwyciężyła Politechnika Warszawska.

Biuro zawodów będzie czynne w godzinach 13:00–13:30, a pierwszy start zaplanowany jest na godzinę 14:30. Po zakończeniu zawodów odbędzie się wręczenie nagród najlepszym zawodnikom.

Autor: Kasia Kołat