Futsal Gram. Grasz ?  
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
18757
post-template-default,single,single-post,postid-18757,single-format-standard,bridge-core-3.1.4,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-30.3,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.5,vc_responsive

Futsal Gram. Grasz ?  

Futsal Gram. Grasz ?  

Piękne bramki, efektowne kiwki i wysokie wyniki – wszystko to czeka na uczestników rozgrywek Futsal Gram. Impreza odbędzie się w dniach 24 i 25 października. Trwają zgłoszenia do kolejnej edycji turnieju. Ogólnopolski finał gościć będzie w Opolu.

Od kilku lat halowa odmiana piłki nożnej rozwija się w całym kraju. Aktualnie na najwyższym poziomie rozgrywkowym występują dwie warszawskie drużyny, a dwie kolejne grają na szczeblu II ligi. Także w kobiecej ekstralidze stolica ma swoje reprezentantki. Jednak żadna dyscyplina nie rozwijałaby się, gdyby nie uzdolniona młodzież i trenerzy. Właśnie z myślą o nich stworzone są rozgrywki Futsal Gram.

W turnieju mogą wziąć uczniowie i uczennice danej szkoły podstawowej z klas V-VIII. W kadrze może znaleźć się może maksymalnie 10 zawodniczek/zawodników. Gra toczy się na zasadach futsalowych (czterech zawodników w polu + bramkarz). Czas trwania meczu to 2×10 minut, licząc efektywny czas gry.

Warszawskie eliminacje odbędą się na terenie SP nr 112 Przymierza Rodzin im. Jana Pawła II przy ul. Marii Grzegorzewskiej 10. Uczniowie tej placówki rok temu spisali się doskonale zajmując 3. miejsce w ogólnopolskim finale. W meczu o brąz pokonali ZS Kąkolewo 2:0.

– Praktycznie każdy grał na sali w piłkę podczas lekcji WF. Chcemy jednak pokazać czym jest futsal i że z tą dyscypliną sportu można związać się też w dorosłym życiu i grać na różnych poziomach. W ubiegłym roku zgłosiło się do naszych eliminacji pięć szkół, ale był to okres pandemiczny i teraz liczymy na większą frekwencję. Awans do ogólnopolskiego finału uzyskają dwie drużyny chłopięce i jedna dziewczęca. Zakwaterowanie i wyżywienie podczas finału bierze na siebie AZS, więc można myśleć tylko o dobrej grze – powiedział Artur Słomka, koordynator zawodów.

Szkolne drużyny zgłaszać mogą się do 18 października do godziny 15 pod adresem warszawa@azs.pl. Terminarz meczów podany zostanie po zamknięciu rejestracji.

Organizatorem turnieju eliminacyjnego FUTSAL GRAM w Warszawie jest Akademicki Związek Sportowy Warszawa oraz Akademicki Związek Sportowy. Partnerem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki.

txt: Robert Zakrzewski
foto: Walusza Fotografia

Strona/regulamin: https://azs.waw.pl/futsalgram/

Termin:
24 października – turniej chłopców
25 października – turniej dziewcząt