ETS: zabierz rodzinę i znajdź chwilę na aktywność
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
18553
post-template-default,single,single-post,postid-18553,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

ETS: zabierz rodzinę i znajdź chwilę na aktywność

ETS: zabierz rodzinę i znajdź chwilę na aktywność

Niezależnie od szerokości geograficznej radość ze strzelonych bramek, rekordów życiowych czy spalonych kalorii jest taka sama. Do prowadzenia aktywnego trybu życia zachęcać ma 8. Europejski Tydzień Sportu. Z tej okazji spotkajmy się już 24 września na obiekcie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Udział jest bezpłatny.

Europejski Tydzień Sportu organizowany jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2015 roku pod hasłem – Bądź aktywny (#beactive). Wydarzenie odbywa się we wszystkich krajach członkowskich i promować ma sport na różnych poziomach, a zwłaszcza tym powszechnym. Według badania Eurobarometru z 2014 roku liczba osób, które twierdzą że nie uprawiają sportu ani razu w tygodniu wzrosła do 46 procent w całej Europie. Kampania ma pomóc zmienić złe nawyki.

Początek kolejnej edycji Europejskiego Tygodnia Sportu już 23 września. Dzień później mieszkańcy Warszawy i nie tylko spotkają się w miejscu, które jak mało które kojarzy się z aktywnością na wysokim poziomie i medalami olimpijskimi – na obiekcie Akademii Wychowania Fizycznego przy ul. Marymonckiej 34. Od godziny 10 do 18 przygotowany będzie rodzinny piknik sportowy pełen atrakcji, gier i zabaw. Na uczestników czekać będzie aż 10 konkurencji.

Wieczorem jeszcze bardziej podkręcimy tempo. Jedni będą mogli wystartować w popularnym Teście Coopera dla Wszystkich. Tym razem bieg odbędzie się w nocnej oprawie co tylko doda uroku wydarzeniu. Wytrzymałościowa próba polega na pokonaniu jak najdłuższego dystansu w czasie 12 minut. Tuż obok w hali gier AWF prowadzone będą wieczorne zajęcia z zumby, jogi oraz mobility. Po takiej dawce wrażeń trudno będzie zasnąć.

– Europejski Tydzień Sportu to impreza dla wszystkich i to niezależnie od umiejętności. Ważne są tu tylko chęci. Pokazujemy, że nie ma złego wieku żeby zacząć trenowanie oraz że zawsze w różnych formach można kontynuować swoją przygodę ze sportem. To nie musi już być sport wyczynowy, ale ten powszechny. My rozpoczynając akcję kładziemy nacisk na aktywność rodzinną. Można będzie wziąć udział w spacerze na orientację po terenie AWF. Wieczorem razem można poskakać przy fitnessie, albo pobiegać podczas Testu Coopera. Takie 12 minut biegu pokaże nam, gdzie jest nasza kondycja  – opowiada Rafał Jachimiak, wiceprezes AZS Warszawa i organizator stołecznej akcji ETS.

W dniach od 26 do 30 września na terenie Akademii Wychowania Fizycznego prowadzone będą zajęcia dla przedszkolaków, uczniów szkół oraz seniorów. Dla najmłodszych rozegrane zostaną igrzyska przedszkolaków prowadzonych w formie gier i zabaw. Uczniowie do wyboru mają zajęcia z judo, zapasów, taekwondo, szermierki, rugby oraz lekkoatletyki. Wszystko prowadzone będzie w formie lekcji „super WF”, pod okiem wykwalifikowanych animatorów, trenerów i instruktorów. Natomiast seniorzy mogą spróbować popularnego nordic walking i tai chi. Na wszystkich czekają pamiątkowe dyplomy.

Organizatorem wydarzenia jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. Projekt realizuje AZS Warszawa i AZS AWF Warszawa. Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej.

Txt: Robert Zakrzewski

Zgłoszenia i więcej informacji: https://ets.azs.waw.pl/

PROGRAM: 

24 września 2022
Piknik rodzinny
10.00-18.00
Miejsce: Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie (ul. Marymoncka 34)

24 września 2022
BeActive Night
18.00-19.00 MFIT Power | Pilates – Piotr Końko | Aleksandra Rakowska
19.00-20.00 Zumba | Zumba Kids – Robert Pochała | Julia Piwowarczyk
20.00-21.00 (Nie)tyopwa joga – wyostrz zmysły – Gosia Jaroń
21.00-22.00 Mobility&relax – Natalia Litwiniuk
18:00 – 20:00 – Wieczorny Test Coopera

Wstęp bezpłatny
Miejsce: Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie

26-30 września 2022
Zajęcia dla PRZEDSZKOLA | SZKOŁY | SENIORA
Zapisy: www.ets.azs.waw.pl