E-sportowe Mistrzostwa w AZS
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
7537
post-template-default,single,single-post,postid-7537,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

E-sportowe Mistrzostwa w AZS

E-sportowe Mistrzostwa w AZS

 

AZS organizuje pierwsze oficjalne E-sportowe Akademickie Mistrzostwa Polski i nie zamierza na tym poprzestać. Słowo AMPY jest jednym z tych słów, które wpisało się na stałe w słownik akademicki. Zapewne, każdy z Was dobrze wie, co oznacza. Nie musimy więc tłumaczyć jakie sportowe emocje powiązane są z tym ważnym studenckim wydarzeniem. Jednak chcielibyśmy zadać Wam pytanie, Czy jesteście w stanie wyobrazić sobie te same uczucia przed ekranami komputerów? Bo my tak!

Z tego powodu organizujemy pierwsze w historii AZS E-sportowe Akademickie Mistrzostwa Polski, których finały odbędą się na żywo już 26 listopada 2017 r. w Warszawie. Terminy kwalifikacji i listę dyscyplin ogłosimy już wkrótce na stronie www.e-ampy.pl. Pula nagród na tegorocznej imprezie wyniesie 15 000 zł, a to dopiero początek!

E-AMPY to przede wszystkim wydarzenie sportowe oparte na rywalizacji w gry elektroniczne, ale również ciekawa inicjatywa studencka nastawiona na FUN! W czerwcu zorganizowaliśmy ogólnopolski turniej e-sportowy dla studentów, który nazwaliśmy E-AMP WarmUp. Tak jak poniżej podkreśla wiceprezes Akademickiego Związku Sportowego – Dariusz Piekut – E-sportowe Akademickie Mistrzostwa Polski to kolejny krok, na którym AZS nie zamierza poprzestać.

„(…) Nie boimy się wyzwań i z zainteresowaniem obserwujemy zmianę, jaka następuje wśród studentów. Uprawiają klasyczne sporty, ale równie sprawnie rywalizują w rozgrywkach sportów elektronicznych. Postanowiliśmy wyjść z inicjatywą i w czerwcu zorganizowaliśmy pierwsze ogólnopolskie wydarzenie e-sportowe dla studentów, które nazwaliśmy rozgrzewką. Turniej okazał się wielkim sukcesem, więc teraz idziemy dalej – w listopadzie będziecie świadkami Pierwszych E-sportowych Akademickich Mistrzostw Polski, których finały odbędą się na żywo w Warszawie. Mamy nadzieję, że to pierwszy krok do stworzenia e-sportowej kadry studenckiej i E-sportowych Mistrzostw Europy w Polsce”.

Wielki Finał na żywo 26 listopada 2017r – EXPO XXI Warszawa.

Dołącz do nas! Zbierz drużynę i graj!

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Wejdź na stronie www.e-ampy.pl lub znajdź nas na FB @eampyy.