Dużo złota dla Krakowa
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
6960
post-template-default,single,single-post,postid-6960,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.8,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Dużo złota dla Krakowa

Dużo złota dla Krakowa

Po kilkunastu latach powróciły do Warszawy Akademickie Mistrzostwa Polski w Aerobiku Sportowym. Zawody przeprowadzono na nowym obiekcie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Wzięło w nich udział blisko 100 zawodniczek i zawodników z 18 reprezentacji uczelnianych z różnych stron kraju.

Rywalizacja została podzielona na trzy etapy. W piątek przeprowadzono wstępne eliminacje, w sobotę półfinały z udziałem wszystkich solistek, solistów, par i trójek, wreszcie w niedzielę finały, do których awansowały najlepsze ósemki z każdej konkurencji. Uczestników Mistrzostw oceniały trzy komisje sędziowskie: techniczna, artystyczna i aerobikowa, których oceny złożyły się na finalne noty. W składzie komisji znaleźli się także byli zawodnicy tej dyscypliny, którzy kilka lat temu zdobywali medale na Akademickich Mistrzostw Polski, m.in. Tomasz Choiński:

„To jest akademicka dyscyplina sportowa, więc zawężamy konkurencje do studentów i doktorantów. Bardziej popularne są akrobatyka i gimnastyka a to jest trochę pochodna tego. Myślę, że ta dyscyplina będzie coraz popularniejsza, zawodnicy mają jej coraz większą świadomość, rośnie też zainteresowanie mediów. Aerobik sportowy jest trudny technicznie, elementy które zawodnicy wykonują, wymagają wielogodzinnych treningów. Studenci, którzy przychodzą na studia często nie są przygotowani do takiego wysiłku i dopiero budują swoją formę. Zdarza się, że dopiero na piątym roku studiów mają formę na Mistrzostwa Polski.”

W rywalizacji solistek, solistów i par bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci Akademii Wychowania Fizycznego z Krakowa. Po złote medale sięgnęli kolejno: Joanna Ciepielowska (klasyfikacja solistek), Michał Frosik (klasyfikacja solistów), Diana Chmielnicka i Michał Frosik (klasyfikacja par). Srebrny medal wśród solistów także zdobył reprezentant krakowskiej uczelni – Grzegorz Błasiak, który chwilę później wywalczył z Joanną Ciepielowską następne srebro w konkurencji par.

„Myślę, że praca, pot, treningi po cztery godziny dziennie nie poszły na marne. Wkładamy w to dużo pracy. Jesteśmy zawodnikami, ale także sportową rodziną, co pcha nas do przodu. Moim celem w tym roku była przede wszystkim „solówka”, to było priorytetem. Srebro za duet z Grzegorzek Błasiakiem, to także powód do dumy, bo dużo pracy w to włożyliśmy” – Joanna Ciepielowska.

W rywalizacji trójek złote medale zdobyły zawodniczki Politechniki Gdańskiej: Karolina Gajewska, Karolina Kotowska i Natalia Sobolewska. Drugie miejsce na podium zajęły reprezentantki Politechniki Wrocławskiej: Patrycja Prokopiuk, Aleksandra Noster oraz Agnieszka Szymczak. Swój udział w zdobyczach medalowych miała także trójka z Warszawy. Brązowe medale zdobyła trójka ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego: Joanna Grad, Martyna Pęksa i Karolina Ziętek.

W klasyfikacji drużynowej złoto dla Akademii Wychowania Fizycznego z Krakowa, srebro dla Politechniki Gdańskiej i brąz dla Politechniki Warszawskiej.

Organizatorem wydarzenia był AZS Warszawa, który w tym roku przeprowadził już trzy imprezy rangi Akademickich Mistrzostw Polski. Obok aerobiku były to zawody w narciarstwie alpejskim i snowboardzie. W maju następne wyzwanie dla ekipy AZS ze stolicy – Akademickie Mistrzostwa Polski w Żeglarstwie.

Szczegółowe wyniki i informacje: www.azs.waw.pl/ampaerobik
Galerie zdjęć: facebook.com/ampaerobik

KLASYFIKACJA MEDALOWA

SOLISTKI

  1. Joanna Ciepielowska – Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie
  2. Katarzyna Przewłócka – Gdański Uniwersytet Medyczny
  3. Karolina Kotowska – Politechnika Gdańska.

SOLIŚCI

  1. Michał Frosik – Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie
  2. Grzegorz Błasiak – Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie
  3. Patryk Jaworski – Politechnika Warszawska

PARY

  1. Diana Chmielnicka, Michał Frosik – Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie
  2. Joanna Ciepielowska, Grzegorz Błasiak – Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie
  3. Agnieszka Zalewska, Darian Furczak – Politechnika Warszawska

TRÓJKI

  1. Karolina Gajewska, Karolina Kotowska, Natalia Sobolewska – Politechnika Gdańska
  2. Patrycja Prokopiuk, Aleksandra Noster, Agnieszka Szymczak – Politechnika Wrocławska
  3. Joanna Grad, Martyna Pęksa, Karolina Ziętek – Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

MEDALOWA KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA

  1. Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie
  2. Politechnika Gdańska
  3. Politechnika Warszawska

Akademickie Mistrzostwa Polski w Aerobiku Sportowym odbyły się w ramach obchodów 100-lecia Akademickiego Związku Sportowego w Warszawie, nad którymi patronat objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Foto: Ewa Milun-Walczak