Dużo złota dla AWF Katowice
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
6641
post-template-default,single,single-post,postid-6641,single-format-standard,bridge-core-3.1.7,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.4.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Dużo złota dla AWF Katowice

Dużo złota dla AWF Katowice

Znamy Akademickich Mistrzów Polski w Snowboardzie. Rywalizację pań w slalomie gigancie wygrała Natalia Ficek, w rywalizacji mężczyzn triumfował Michał Nowaczyk. Mistrzowie reprezentują Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach. W klasyfikacjach drużynowych na czele Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie (klasyfikacja kobiet) oraz Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach (klasyfikacja mężczyzn).

Zawody przeprowadzono w minioną sobotę na stoku Harenda w Zakopanem, który przez cały tydzień był centralnym miejscem akademickich sportów zimowych. Najpierw gościł finał AZS Winter Cup, potem Akademickie Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Alpejskim i wreszcie snowboardzistów z różnych stron Polski.

W rywalizacji kobiet i mężczyzn sklasyfikowano blisko 30 uczelni. Snowboardowy slalom gigant ukończyło łącznie 257 zawodników – wśród nich byli także uczestnicy minionej Uniwersjady Zimowej w Ałmatach.

Zawody rozpoczęto wcześnie rano od eliminacji mężczyzn. Imprezie od początku towarzyszył silny wiatr, który nie ułatwiał życia zarówno sportowcom, jak i organizatorom. Mimo to całość przeprowadzono zgodnie z programem – eliminacje w strefach oraz dwa przejazdy finałowe kobiet i mężczyzn. Przy mecie dobry klimat tworzyli kibice, słoneczna pogoda oraz DJ zapewniony przez partnera wydarzenia – Red Bull.

Całe wydarzenie obserwował Grzegorz Nowaczyk – wysłannik radiowej Czwórki  – który zaraz po zakończonych przejazdach finałowych i dekoracji kwiatowej zebrał wypowiedzi tegorocznych złotych medalistów.

Rywalizacja jest zawsze i żadnego przeciwnika nie można lekceważyć. Jak co roku warunki były zaskakujące. Było miękko, twardo, dziury, także trzeba było jechać naprawdę ostrożnie.

Bardzo fajny klimat mają te zawody, są super przygotowane od A do Z. Ceremonia kwiatowa, wszystko naprawdę świetnie. – Natalia Ficek – AWF Katowice

Było ciężko  – po pierwszym przejeździe byłem trzeci, także w drugim musiałem dobrze się napocić aby zdobyć zwycięstwo. W zeszłym roku byłem trzeci, czułem niedosyt. W tym roku wygrałem, jest super.

Nie zapowiadały się te zawody dobrze, lecz organizatorzy zrobili dobrą robotę i udało się to fajnie zorganizować. Były super warunki jak na tą pogodę w Zakopanem. Michał Nowaczyk – AWF Katowice

Pełna relacja radiowa do usłyszenia (od 43:30) SŁUCHAJ

Na podium w rywalizacji Pań, obok obrończyni tytułu mistrzowskiego Natalii Ficek stanęły kolejno Anna Weinzieher (Uniwersytet Warszawski) oraz Dominika Wolska (AWF Kraków). Srebro w rywalizacji mężczyzn zdobył Tomasz Kowalczyk (AWF Katowice), a brązowy medal Aleksander Kosacki (Uniwersytet Warszawski).

Uroczyste podsumowanie zawodów i ceremonia medalowa odbyły się wieczorem w zakopiańskim klubie Le Scandale. Poza nagrodami za rywalizację indywidualną wręczono także puchary i medale w klasyfikacjach drużynowych.

Podium klasyfikacji drużynowej kobiet
1. Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie
2. Uniwersytet Warszawski
3. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Podium klasyfikacji drużynowej mężczyzn
1. Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach
2. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
3. Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie

Szczegółowe informacje i wyniki na stronie: www.azs.waw.pl/ampsnowboard
Galeria zdjęć: www.facebook.com/ampsnowboard
Podziękowania dla partnerów i sponsorów Akademickich Mistrzostw Polski w Snowboardzie:
Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Stołecznego Warszawa, Miasta Lublin, NaKajta.pl, Red Bull, Czwórka Polskie Radio, Onet.pl oraz klubu Le Scandale.

Zapisz