Dobry czas dla liderów
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
6010
post-template-default,single,single-post,postid-6010,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Dobry czas dla liderów

Dobry czas dla liderów

Wypłyń na szerokie wody – pod tym hasłem zorganizowano jesienną edycję Akademii Liderów AZS. Wydarzenie odbyło się w Ośrodku AZS w Górkach Zachodnich. Wzięli w nim udział reprezentanci Klubów Uczelnianych AZS z różnych stron Polski.

Czterodniowe spotkanie (17-20 listopada) było okazją do poznania działalności wybranych klubów, przybliżenia sylwetek kolejnych liderów, dyskusji na temat działań AZS oraz przeprowadzenia warsztatów wpierających działania w zespole, wzmacniających nasze mocne strony. Ukoronowaniem całości był udział w Charytatywnym Maratonie Zumby dla Promyka organizowanym przez Dominikę Borowiec z AZS Gdańsk.

al_start

W czwartek rozpoczęliśmy od poobiedniego spotkania programowego, połączonego z zadaniami integracyjnymi prowadzonymi przez trenera Maćka Chudkiewicza. Wieczorem pierwszą prezentację przedstawił Mariusz Walczak nawiązując w niej do 10 zrealizowanych projektów lokalnych, które zrealizował dzięki doświadczeniu zdobytemu w AZS.

al_team_waw

Piątkowe przedpołudnie to czas poświęcony na kolejne spotkania i prezentacje. Panel rozpoczął Dariusz Piekut – wiceprezes ZG AZS, wskazując na obecne działania organizacji i pytając o kolejne kierunki naszej działalności. Po krótkiej przerwie stery przejął Artur Słomka – prezes Klubu Uczelnianego AZS Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Jego wystąpienie dot. działalności klubu, ważnych elementów organizacji a także zmian jakich dokonał dzięki działaniom ze swoim zespołem na przestrzeni ostatnich dwóch lat.

al_artur

Kolejnym liderem, którego mieliśmy okazję gościć była Aleksandra Leszczyńska reprezentująca AZS Łódź. Prezentacja Oli pokazała idealny przykład ścieżki kariery w stowarzyszeniu: od wolontariusza i osoby odpowiedzialnej za pracę sekcji do koordynatora sportu wyczynowego w Klubie i osoby pełniącej odpowiedzialne role podczas akcji międzynarodowych organizowanych zarówno przez AZS jak i inne związki sportowe.

al_ola

Inspirującym dopełnieniem tej części akademii było poobiednie spotkanie z przedstawicielami firmy TOPART, które przybliżyło zebranym podejście i oczekiwania korporacji związane ze sponsorowaniem wydarzeń. Spotkanie wskazało, że pozyskanie dużego partnera jest możliwe wyłącznie w przypadku szerokiej i odpowiedzialnej współpracy wszystkich jednostek AZS, określeniu ich wartości i zasięgu jaki mogą wykorzystać w przekazie do środowiska akademickiego.

al_art

Popołudniu rozpoczęto część warsztatową, której prowadzącym był Maciej Chudkiewicz. Całość zajęć – z przerwą na kolację – potrwała prawie do północy i zyskała szczególne uznanie uczestników, którzy wskazali taką formę spotkania szkoleniowego za szczególnie celową i rozwojową.

al_warsztat

W sobotę rano wróciliśmy do kolejnych prezentacji, dedykowanych głównie przedstawicielom z AZS Gdańsk. Rafał Zakrzewski – Dyrektor Ośrodka AZS w Górkach Zachodnich – wystąpił w roli wybiegającej szeroko poza sprawowanie roli gospodarza bazy hotelowej i sportowej. Wskazał na projekty biegowe i inne działania realizowane przez jego zespół. Ireneusz Urbaś – prezes Organizacji Środowiskowej AZS Gdańsk – opisał wciąż rozwijający się projekt Rowerowy Potop AZS. Dominika Borowiec działająca na co dzień w gdańskiej organizacji środowiskowej przybliżyła zarówno swoją własną drogę do AZS jak i swoje pasje. Wreszcie wprowadziła zebranych w organizacyjny świat prowadzonego przez nią Charytatywnego Maratonu Zumby dla Promyka.

al_dominika

Część przedpołudniowa miała jeszcze jednego, ważnego gościa. Patrycja Cyniak z Klubu Uczelnianego AZS Politechniki Łódzkiej przedstawiła zarówno działania reprezentowanej jednostki, innowacyjne rozwiązania w niej zastosowane, jak i swoją ścieżkę kariery w organizacji.

al_maraton2

Popołudnie zarezerwowano na udział liderów w Charytatywnym Maratonie Zumby organizowanym hali Politechniki Gdańskiej. Nasi liderzy mieli okazję pomóc w przygotowaniach do wydarzenia oraz zintegrować się przy akcji charytatywnej, podczas której zebrano rekordową ilość karmy dla zwierząt i dodatkowe środki na wsparcie schroniska dla bezdomnych zwierząt „Promyk”.

al_justyna

Po powrocie pozostał jeszcze czas na wieczorną integrację i rozmowy w Ośrodku, wręczenie certyfikatów. W niedzielę rano chwila na poranny spacer nad Morzem, spakowanie i wyruszenie w drogę powrotną. Nowa motywacja do działania złapana. Do wiosny opuszczamy port Akademii Liderów – wypływamy na szerokie wody.

al_flaga

Tekst: Mariusz Walczak
Foto: Martyna Szczęśniak