Dobra kadencja, nowa kadencja
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
4749
post-template-default,single,single-post,postid-4749,single-format-standard,bridge-core-3.1.4,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-30.3,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.5,vc_responsive

Dobra kadencja, nowa kadencja

Dobra kadencja, nowa kadencja

W czwartkowy, kwietniowy wieczór odbyło się Walne Zgromadzenie AZS Środowisko Warszawa. Program podzielony był na dwie części: podsumowującą i wyborczą.

W pierwszej z nich ustępujące władze złożyły sprawozdanie z działania w okresie jesień 2011 – wiosna 2016. Główną część referował wiceprezes Dariusz Piekut, którego kulminacyjnym punktem prezentacji był film obrazujący realizację kluczowych projektów AZS Warszawa.

 

 

Warto podkreślić, że obok delegatów z Klubów Uczelnianych AZS na sali obrad byli także goście reprezentujący kluczowych partnerów naszej organizacji: Urszula Włodarczyk (Ministerstwo Sportu i Turystyki), Janusz Samel (miasto stołeczne Warszawa), Bartłomiej Korpak (Sekretarz Generalny AZS).

Poza podsumowaniem delegaci przegłosowali kilka poprawek statutowych, wśród których znalazła się zmiana nazwy naszej organizacji z “Akademicki Związek Środowisko Warszawa” na “Akademicki Związek Sportowy Warszawa”.
Po prezentacji sprawozdawczej nadszedł czas na podziękowania dla instytucji oraz uczelni wspierających organizację. Symboliczne patery odebrali przedstawiciele: Ministerstwa Sportu i Turystyki, m. st. Warszawa, Zarządu Głównego AZS, Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii Wychowania Fizycznego, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Wojskowej Akademii Technicznej, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz Pedagogium.

patery

uczelnie

Uroczyste zebranie było także dobrą okazją do uhonorowania działaczy AZS, którzy w sposób szczególny wyróżnili się w aktywności na rzecz rozwoju sportu w środowisku akademickim.

Srebrne odznaki AZS otrzymali:
Weronika Wolska
Piotr Gielec
Artur Słomka
Piotr Szleper

odznaki

Oficjalne podziękowania otrzymali:
Katarzyna Suchorzewska
Anna Sobianek
Ula Perycz
Agnieszka Cybulska
Katarzyna Adamska
Agnieszka Besler
Natalia Bała
Artur Słomka
Maciej Wysmyk
Leszek Roszczenko
Piotr Majsak
Mateusz Cymerman
Karol Daniluk
Robert Borys
Krzysztof Sobczak
Michał Wencek

Odrębne wyróżnienie otrzymał AZS-AWF Warszawa za realizację projektu dedykowanego przedszkolakom “Dziecięca Akademia Sportu”.

maciejhartfil

 

Po tej ceremonii zakończono pierwszą odsłonę wydarzenia.

Po krótkiej przerwie i udzieleniu przez zebranych absolutorium dla ustępującego Zarządu, rozpoczęła się część wyborcza. W wyniku przeprowadzonej procedury głosowania wybrano nowe władze AZS Warszawa, na kolejną czteroletnią kadencję.

Prezes
prof. dr. hab. Marek Konopczyński

prezes

Członkowie Zarządu
Anna Sobianek
Oliwia Zbieć
Jerzy Chrzanowski
Karol Daniluk
Jacek Kasprzyk
Dariusz Piekut
Artur Słomka
Saturnin Przybylski
Michał Bernardelli
Mariusz Walczak
Olaf Weker
Michał Starczewski

zarzad1
Środowiskowa Komisja Rewizyjna
Wiesława Chmura
Małgorzata Stachurska
Robert Borys
Piotr Majsak

Środowiskowy Sąd Koleżeński
Magdalena Hołownia
Jan Broniatowski
Robert Gawkowski

Po zakończeniu procedury wyborczej, ogłoszeniu wyników oraz krótkim wystąpieniu Prezesa Marka Konopczyńskiego przyjęto uchwałę zobowiązującą nowy Zarząd do podjęcia następujących działań w nowej kadencji:
– aktywizacja Klubów Uczelnianych do organizacji wydarzeń uzupełniających kalendarz obchodów stulecia AZS Warszawa;
– usprawnienie i unowocześnienie procedury składania deklaracji członkowskiej AZS i wystawiania legitymacji członkowskiej;
– wzmocnienie partnerstwa i współpracy na linii AZS Warszawa – Kluby Uczelniane AZS;
– wzajemne, międzyklubowe wsparcie promocyjne.

Na tym zebranie zakończono.

Nowym władzom życzymy wprowadzenia naszego AZS-u, w nowe, pomyślne stulecie działalności.