Do finału „Z SKS-u do AZS-u” puszczą z medalem i w skarpetkach
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
18477
post-template-default,single,single-post,postid-18477,single-format-standard,bridge-core-3.1.7,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.4.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Do finału „Z SKS-u do AZS-u” puszczą z medalem i w skarpetkach

Do finału „Z SKS-u do AZS-u” puszczą z medalem i w skarpetkach

Wracają zajęcia w szkołach i wraca też akcja „Z SKS-u do AZS-u”. Jeszcze we wrześniu w Warszawie odbędzie się jeden z pięciu etapów eliminacyjnych, który wyłonić ma uczestników ogólnopolskiego finału. Zgłoszenia trwają, a udział jest darmowy.

„Z SKS-u do AZS-u” to cykl zawodów organizowanych od 2015 roku i przeznaczony dla uczniów szkół średnich, czyli przyszłych studentów i azetesiaków. Oprócz okazji do zmierzenia się z rówieśnikami z całego kraju, impreza jest szansą na poznanie bazy sportowej, jaką posiadają szkoły wyższe oraz atmosfery i warunków w jakich organizowane są zawody akademickie.

Kolejnym z celów imprezy jest pokazanie młodym sportowcom, że ich przygoda ze sportem nie musi się kończyć wraz ze zdaniem egzaminu dojrzałości i mogą ją kontynuować na studiach w klubach uczelnianych. Być może wśród uczestników i uczestniczek spotkamy przyszłe medalistki i medalistów Igrzysk Studentów Pierwszego Roku i Akademickich Mistrzostw Polski, a nawet Uniwersjady.

Eliminacje w grach zespołowych odbędą się w dniach 20-22 września. Na początek rozegrane zostaną turnieje w koszykówce dziewcząt i chłopców, piłce siatkowej dziewcząt i chłopców oraz futsalu chłopców. Zmagania odbywać będą się na obiektach Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu Warszawskiego (ul. Banacha 2a) oraz Obiektach Sportowych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (ul. Ciszewskiego 10).

– Jest nam bardzo miło, bo w tym tym roku otrzymaliśmy honorowe patronaty rektorów Uniwersytetu Warszawskiego, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Podczas eliminacji turniej futsalu planujemy rozegrać na SGGW, a pozostałe konkurencje na obiekcie UW. Podczas eliminacji oprócz pucharów dla najlepszych czekać będą też medale, a dodatkowo każdy otrzyma też pamiątkowe skarpetki sportowe – mówi Piotr Żebrowski z AZS Warszawa, koordynator zawodów.

Pierwsze drużyny szkolne zgłosiły już swój udział. Zapisywać można się do poniedziałku 12 września na adres e-mail piotr.zebrowski@azs.waw.pl. Oprócz rywalizacji drużynowej rozegnany zostanie też tenis stołowy i ergometr wioślarski. Konkurencje indywidualne tradycyjnie już odbędą w listopadzie podczas Varsoviady, czyli Igrzysk Studentów Pierwszego Roku ( obiekt Akademii Wychowania Fizycznego).

Ogólnopolski finał akcji „Z SKS-u do AZS-u” rozegrany zostanie w dniach 2-4 grudnia w Warszawie. Oprócz zwycięzców stołecznych eliminacji zagrają w nim najlepsi uczestnicy wyłonieni z turniejów rozegranych w Katowicach, Lublinie, Opolu i Toruniu.

Akacja „Z SKS-u do AZS-u” współfinansowana jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Partnerzy: Samorząd Województwa Mazowieckiego, m.st. Warszawa, Grupa PZU, Dobra Drużyna PZU, Uniwersytet Warszawski, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Autor: Robert Zakrzewski
Foto: Marcin Klimczak

Strona zawodów: https://azs.waw.pl/sksazs/