Biegnij do utraty tchu na SGGW
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
23937
post-template-default,single,single-post,postid-23937,single-format-standard,bridge-core-3.1.7,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.4.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Biegnij do utraty tchu na SGGW

Biegnij do utraty tchu na SGGW

Kolejna edycja biegu SGGW zbliża się wielkimi krokami. Przełajowa trasa w środku miasta zaskoczy niejednego biegacza. Kto pokona “piątkę” i nie straci gruntu pod nogami? O tym przekonamy się już 11 maja! Zapisy wciąż trwają!

Kiedy jedni myślą o majówce, inni wybiegają w przód i wyczekują startu w biegu SGGW. Przełajowa, pięciokilometrowa trasa będzie prowadziła przez zielone tereny starej części Kampusu SGGW przy ul. Nowoursynowskiej 166. Nie zabraknie również sztucznych przeszkód, które na stałe wpisały się w program zawodów. Miłośnicy biegów ulicznych z pewnością odczują w nogach zmianę terenu, podbiegi i zakręty na trasie.

– Miło mi poinformować wszystkich, że nowo wybrany zarząd postanowił kontynuować to przedsięwzięcie. Dlatego z przyjemnością będziemy gościć biegaczy i biegaczki na terenie naszej uczelni. Mamy nadzieję, że uda nam się sprostać wymaganiom zarówno doświadczonych biegaczy, jak i każdego, kto chce poczuć ducha rywalizacji i sprawdzić się na dystansie 5 km. Bieg SGGW to ciekawe urozmaicenie podczas trwającego sezonu biegów ulicznych i świetna okazja do rozpoczęcia swojej przygody z biegami przełajowymi. Liczymy, że frekwencja dopisze jak co roku – zachęcał Szymon Kowalski z AZS SGGW jeden z organizatorów imprezy.

Start i meta wszystkich biegów zostaną zlokalizowane jak każdego roku na dużej polanie. W programie zawodów znajdą się także atrakcje dla najmłodszych. Biegi dzieci rozgrywane będą na dystansach 200, 400 oraz 800 metrów. Starty dzieci są zaplanowane na godzinę 12:00, a bieg główny rozpocznie się o godzinie 13:30. Biuro zawodów będzie czynne w sobotę w godzinach 10:00 – 13:00. Wszyscy, którzy ukończą bieg, otrzymają na mecie pamiątkowy medal, a na najszybszych czekają dodatkowe nagrody.

Oprócz klasyfikacji open kobiet i mężczyzn uczestnicy powalczą o miejsca w kategoriach: student/pracownik/absolwent SGGW oraz mieszkaniec Ursynowa. Opłata startowa w biegu głównym wynosi 60 zł oraz dla 40 zł studentów, pracowników SGGW Warszawa, a w biegach dzieci 20 zł. Zapisy trwają do 9 maja 2024 r. lub do wyczerpania miejsc.

Organizatorem wydarzenia jest AZS SGGW i AZS Warszawa. Projekt współfinansowany ze środków dzielnicy Ursynów. Partnerem wydarzenia jest Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Tekst: Katarzyna Kołat
Foto: Marcin Klimczak

https://azs.waw.pl/biegsggw/