Bieg SGGW mile zaskoczył trasą
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
20599
post-template-default,single,single-post,postid-20599,single-format-standard,bridge-core-3.1.3,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-30.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.4,vc_responsive

Bieg SGGW mile zaskoczył trasą

Bieg SGGW mile zaskoczył trasą

Stogi siana, podbiegi, deszcz, a nawet “ruchome piaski”. Żadna z tych przeszkód nie była w stanie zatrzymać rozpędzonych uczestników kolejnej edycji Biegu SGGW. Łącznie w wydarzeniu wzięło udział 330 osób.     

W sobotni poranek teren Starego Kampusu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie zamienił się w tętniące życiem miasteczko biegowe. Mimo deszczowej pogody na starcie 5 km biegu stawiło się 215 śmiałków, którzy walczyli o jak najlepsze czasy i poprawę wyniku z poprzednich edycji. Start główny poprzedziły też biegi dzieci rozgrywane na dystansach 200 m, 400 m i 1000 m.

Trasa wymagała od uczestników nie tylko szybkiego biegania, ale także zwinności w pokonywaniu rozmaitych przeszkód. Zawodnicy cztery razy przemierzali pętlę o długości 1250 metrów. Znajomość terenu z pewnością pomagała w coraz szybszym radzeniu sobie z utrudnieniami, które są wpisane w charakter biegu przełajowego. Podbiegi, piach, a także stogi siana urozmaicały drogę do mety i nie dawały biegaczom chwili wytchnienia. Na śmiałków, którzy ukończyli bieg, czekał wyjątkowy medal w kształcie traktora oraz gadżet w postaci daszka przeciwsłonecznego.

Jako pierwszy na mecie zameldował się Daniel Żochowski uzyskując czas 15:33 i o 14 sekund wyprzedzając Jana Bednarskiego. Trzeci był ubiegłoroczny zwycięzca Biegu SGGW i student tej uczelni – Adam Łukasiak z wynikiem 16:06.

Wśród kobiet zwyciężyła Wiktoria Krupowicz, która linię mety przekroczyła po 18 minutach i 58 sekundach rywalizacji. Druga finiszowała Klaudia Pliszka (19:13), a trzecia była Julia Zawadzka (20:03).

Miłe zaskoczenie i wygraną

Pierwsza kobieta na mecie – wspomniana Wiktoria Krupowicz z uśmiechem przyznała, że była zaskoczona tegoroczną trasą biegu:

– Byłam przygotowana na przełaj, ale nie byłam gotowa na stogi siana i tak strome podbiegi. Jest to jednak ciekawe urozmaicenie zawodów, które będę wspominać bardzo pozytywnie. Każdy miał szansę powalczyć na tym samym poziomie, bo większość biegaczy – w tym ja – na co dzień biega po asfalcie – dodała zawodniczka.

Do trzech razy sztuka

Jeden z uczestników – Konrad Bujalski – już po raz trzeci mierzył się z dystansem 5 kilometrów podczas Biegu SGGW. Jak mówił na mecie, on także był mile zaskoczony tegoroczną trasą.

– Zaskoczeniem była dla mnie trasa biegu, która zmieniła się względem ubiegłych lat. Spodziewałem się, że przeszkody, które się na niej znajdowały i śliska trawa, spowodują, że trasa będzie wolna. Uzyskałem jednak najlepszy czas spośród trzech edycji, w których brałem udział. Polecam ten bieg wszystkim amatorom biegania. Bardzo fajna atmosfera, organizacja i jak co roku ciekawe gadżety – zapewniał z radością biegacz.

Po medale i statuetki

W ramach biegu prowadzonych było kilka dodatkowych klasyfikacji. W kategorii SGGW najszybsi byli Adam Łukasiak (16:06) i Anna Jasiulewicz (22:02). Najszybszymi mieszkańcami Ursynowa zostali Bruno Cłapiński (17:19) i Magdalena Drogoszewska (21:20). W klasyfikacji Akademickich Mistrzostw Warszawy zwyciężyli Jan Bednarski (Uniwersytet Warszawski) 15:47 i Wiktoria Krupowicz (SGH Warszawa) 18:48.

Organizatorem wydarzenia był AZS Warszawa, AZS SGGW i Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Projekt współfinansowany ze środków Urzędu Dzielnicy Ursynów m.st Warszawy.

Tekst: Katarzyna Kołat
Foto: Marcin Selerski

Bieg SGGW 2023

wyniki kobiet:
1. Wiktoria Krupowicz (18:58)
2. Klaudia Pliszka (19:13)
3 Julia Zawadzka (20:13)

wyniki mężczyzn
1. Daniel Żochowski 15:33
2. Jan Bednarski 15:47
3. Adam Łukasiak 16:06