Bieg o Puchar Rektora UKSW dla wytrwałych
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
21408
post-template-default,single,single-post,postid-21408,single-format-standard,bridge-core-3.1.6,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-30.4.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.5,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Bieg o Puchar Rektora UKSW dla wytrwałych

Bieg o Puchar Rektora UKSW dla wytrwałych

Mimo deszczowej pogody jaka panowała w lesie Młocińskim 24 śmiałków zameldowało się na starcie Biegu o Puchar Rektora UKSW na dystansie 5 km. Zawody rozegrano w kategoriach kobiet i mężczyzn, ale każdy z uczestników mógł poczuć się jak zwycięzca na mecie.

W czwartek 26 października, punktualnie o godzinie 14:00, ruszył bieg o Puchar Rektora w którym uczestnicy, niezależnie od swojego poziomu zaawansowania biegowego mogli sprawdzić swoją formę na dystansie 5 km. Trasa prowadziła po malowniczym parku Młocińskim. Pogoda nie okazała się łaskawa dla biegaczy, ale po przekroczeniu mety było widać uśmiechy na twarzy i satysfakcję z wykonanego zadania.

Najlepszy wynik wśród mężczyzn wykręcił student warszawskiego AWF-u Łukasz Gutkowski (0:18:00), który przekroczył linię mety z czasem 0:18:00, którego największym marzeniem są Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

– Ja akurat przygotowuje się do Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się za rok w Paryżu w pięcioboju nowoczesnym, a dzisiaj w formie treningu, ale również zabawy bo sport traktuję też jako rozrywkę i dzisiaj zaplanowałem start w Biegu o Puchar Rektora UKSW. Była to pierwsza edycja i wyszło naprawdę bardzo fajnie- powiedział zwycięzca wyścigu Łukasz Gutkowski.

Na niższym stopniu podium stanęli kolejno Konrad Kobialka (20:16) oraz Marek Krupiński (20:57)

Wśród zawodniczek najszybciej na metę (20:42) dobiegła Wiktoria Wierzba, reprezentująca barwy Legii Warszawa w pięcioboju nowoczesnym a pozostałe dwa miejsca na podium uzupełniły, Klaudia Słowiak (27:17) oraz Aleksandra Borządek (28:54)

Była to pierwsza edycja Biegu o Puchar Rektora, a w przyszłości planowane są jego kolejne edycje, które łączą w sobie zdrową sportową rywalizację jak i dobrą zabawę.

Na mecie każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal. Nagrody, w tym wyjątkowe złote puchary dla trzech najszybszych biegaczy w kategorii kobiet i mężczyzn wręczyli Rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie ks.prof. dr hab Ryszard Czekalski, Prorektor ds. studenckich i kształcenia dr.hab Anna Fidelus, prof. UKSW oraz Burmistrz Dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk. Podczas całego wydarzenia byli obecni przedstawiciele Samorządu Studentów UKSW, w tym Przewodnicząca Zarządu Samorządu Studentów UKSW Aleksandra Radwańska oraz pozostali członkowie Zarządu.

Bieg o Puchar Rektora UKSW to wydarzenie sportowe organizowane przez Samorząd Studentów Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie przy wsparciu Dzielnicy Bielany.

Tekst: Korneliusz Zieliński
Foto: Rafał Roślik