Bemowo biegało w rekordowej liczbie 
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
20769
post-template-default,single,single-post,postid-20769,single-format-standard,bridge-core-3.1.7,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.4.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Bemowo biegało w rekordowej liczbie 

Bemowo biegało w rekordowej liczbie 

W niedzielę, 28 maja na szkolnej bieżni, przy ulicy Andriollego 1 odbył się Test Coopera dla Wszystkich. W wydarzeniu wzięło udział aż 567 osób. W ramach wydarzenia tradycyjnie  prowadzona była akcja Wybiegaj Sprzęt Sportowy dla Swojej Szkoły. Reprezentanci Szkoły  Podstawowej nr 364, na której terenie odbywały się biegi dopisali i pewnie wygrali.      

Ostatni tej wiosny Test Coopera dla Wszystkich rozgrywany na warszawskim Bemowie odznaczył się wielkim zainteresowaniem. Ustanowiony  został nowy rekord uczestników dla tej dzielnicy w liczbie 567 biegających! Przypomnijmy, że jesienią ubiegłego roku pobiegło 413 osób, co i tak było bardzo dobrym rezultatem.

Pogoda dopisała i przez całe wydarzenie było bardzo słonecznie, a lepszych warunków do biegania nie można było sobie wymarzyć. Od godziny 10 do 16 można było sprawdzić swoje możliwości w 12 minutowym biegu. To wymagało z pewnością dobrego oszacowania swoich możliwości, wytrzymałości by uzyskać satysfakcjonujący wynik. Każde okrążenie bieżni liczyło 260 metrów więc uczestnicy kręcili w kółko jak bolidy dając pokaz mocy.

– Oceniam swój bieg na bardzo przyjemny. Była bardzo dobra organizacja. Super, że każde okrążenie było naliczane. Atmosfera jest rodzinna, na torze wiele dzieci. Przyjazna forma takiego eventu zdecydowanie zachęca, żeby sprawdzić co tutaj się dzieje – powiedziała uczestniczka Testu Coopera Zuzanna Chalupka, której udało się pokonać dystans 1920 metrów.

Najdłuższy pokonany dystans wyniósł aż 3245 metrów, a jeśli chodzi o najkrótszy było to 720 metrów.  Sumując wyniki wszystkich biegających otrzymamy oszałamiający wynik w postaci 870 kilometrów!  Bemowianie naprawdę pokazali klasę.

– Było ciężko, wspaniała rywalizacja, było czuć doping i rodzinną atmosferę. Warto dbać o siebie  i brać udział w takich wydarzeniach- powiedziała uczestniczka Dagmara Kopińska, która uzyskała 1660 metrów.

Test Coopera to przede wszystkich bieg dla samego siebie i dla zabawy. Nie brakowało tu jednak też czasem niedosytu.

– Myślę, że pobiegłem dobrze, pobiłem swój zeszłoroczny rekord. Mogłem pobiec jeszcze lepiej.  Polecam wszystkim, aby sprawdzili swoje możliwości na Teście Coopera -powiedział uczestnik  Mikołaj Kopiński, który wybiegał aż 2750 metrów.

Od kilku lat w Warszawie w ramach Testu Coopera dla Wszystkich prowadzona jest akcja „Wybiegaj  sprzęt sportowy dla swojej szkoły”. Na Bemowie najwięcej osób, bo aż 216 pobiegło za Szkołę  Podstawową nr 364, na której terenie organizowane było wydarzenie. W historii zdarzały się już przypadki, że atut własnego boiska nie był wykorzystywany. Szkoła otrzyma czek o wartości 3 000 zł na zakup sprzętu sportowego w  sklepie Decathlon.

W Warszawie dobiegł koniec wiosennych Testów Coopera dla Wszystkich, kolejna szansa na poprawienie swoich wyników za kilka miesięcy. Wydarzenie organizowane  było w trzech lokalizacjach. Oprócz wspomnianego Bemowa biegi odbywały się na stadionie Ośrodka Wawelska, przy ulicy Wawelskiej 5 oraz w Ursusie przy ulicy Sosnkowskiego 3. Na  Ochocie zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 353 im. Wielkich Odkrywców w Warszawie natomiast w  Ursusie Szkoła Podstawowa nr 382 im. Warszawskich Dzieci w Warszawie.

Organizatorem Testu Coopera dla Wszystkich jest Akademicki Związek Sportowy Warszawa, Współorganizatorem wydarzenia na Bemowie był Urząd Dzielnicy Bemowo. Partnerem projektu jest Ministerstwo Sportu i Turystyki, PZU SA, Dobra Drużyna PZU, Decathlon  Warszawa oraz m.st Warszawa.

Tekst: Paweł Pawlak
Foto: Marcin Klimczak

Tags: