AZS Warszawa wybrało i obrało kurs       
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
23954
post-template-default,single,single-post,postid-23954,single-format-standard,bridge-core-3.1.7,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.4.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

AZS Warszawa wybrało i obrało kurs       

AZS Warszawa wybrało i obrało kurs       

Profesor Marek Konopczyński został ponownie wybrany prezesem AZS Warszawa. Podczas zjazdu sprawozdawczo-wyborczego nie miał żadnego kontrkandydata. W swoim wystąpieniu zapowiedział wzmocnienie klubów uczelnianych  działających na Mazowszu.      

Ten rokiem stoi pod znakiem wyborów na różnych szczeblach. Swoje władze wybierają uczelnie, nie tak dawno wybierano też władze samorządowe, a kadencje upływają w wielu związkach sportowych. Wyborczy czas nie omija także klubów AZS i środowisk.

Już w sposób całkiem realny, a nie wirtualny jak cztery lata temu, spotkali się delegaci wyznaczeni przez stołeczne kluby uczelniane, aktualne władze, zaproszeni goście oraz przedstawiciele stołecznych szkół wyższych. W środę 24 kwietnia na terenie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie nie zabrakło też prezesa Akademickiego Związku Sportowego prof. Alojzego Z. Nowaka – rektora Uniwersytetu Warszawskiego, który zwrócił się do azetesiaków.

–  W ostatnich kilku latach podejście do AZS bardzo się zmieniło i to za sprawą młodzieży, która jest w AZS i pomaga zarządzać klubami i sekcjami. Zdecydowana większość rektorów rozumie jak ważny jest AZS. Tak samo zdecydowana większość sponsorów. Do tej pory sport kojarzył się tylko z kimś kto jest silny, ale nie koniecznie silny także umysłowo. Uważano, że jeśli ktoś jest dobry w sporcie, to niekoniecznie będzie dobrym nauczycielem akademickim czy bardzo dobrym studentem. Nasza młodzież udowadnia jednak, że zdobywa medale na mistrzostwach świata i przy okazji są doktorantami z automatyki czy zajmują się fizyką cząstek – mówił do zebranych prezes AZS Alojzy Z. Nowak.

Jednym z głównych punktów było wystąpienie prezesa AZS Warszawa – prof. Marka Konopczyńskiego, który podsumował ubiegłą kadencję (2020-2024). Dużo uwagi poświęcono jednemu z najmłodszych członków AZS – AZS PANS Ciechanów, który działa od kilku miesięcy, a już ma 70 członków. Zwrócono uwagę na potrzebę reaktywacji AZS w takich miastach jak Płock czy Siedlce. Podczas głosowania na 38 mandatów aż 37 ważnych głosów otrzymał profesor Marek Konopczyński i został wybrany prezesem AZS Warszawa na kolejną kadencję.

– Czuję radość, ale też ciężar tego wyboru. Tak jak mówiłem delegatom i delegatom, ta kadencja powinna zająć się wzmocnieniem klubów uczelnianych nie tylko w Warszawie, ale również na Mazowszu. Chociaż nazywamy się AZS Warszawa, to swoim zasięgiem obejmujemy całe województwo. Zależy mi na tym, żeby w takich miastach jak Radom, Płock czy Siedlce czy Ciechanów, który bardzo ładnie zaistniał na mapie AZS, ten AZS się rozwijał – powiedział prof. Marek Konopczyński.

Ostatnie cztery lata były pod wieloma względami trudne, ale też obfitowały w liczne sukcesy. Z jednej strony pandemia Covid 19 oraz inwazja na Ukrainę, a z drugiej udane uniwersjady i kontynuowane akcje jak Test Coopera dla Wszystkich czy Od Młodzika do Olimpijczyka.

–  Poprzednie wybory przeprowadzone były on line i działaliśmy w innej rzeczywistości. Nie zaniedbaliśmy jednak aktywności sportowej i namawialiśmy do niej w bezpieczny sposób, chociaż przepisy wielu rzeczy zabraniały. Dziś wiele z tych rzeczy wydaje się absurdalnych i nielogicznych, bo jak można zabraniać ludziom biegać w parku czy lesie. Nie zwolniliśmy jednak tempa, ale po covidzie nie było czasu na oddech, bo za naszą wschodnią granią miała miejsce napaść Rosji na Ukrainę. Staraliśmy się pomagać uchodźcom i przyjmować ich. To był trudny czas, ale miał też swoje liczne sukcesy. Teraz mam nadzieję na multiplikację dobrych osiągnięć – dodał aktualny prezes.

Oprócz wyboru prezesa wyłoniono też członków zarządu. W nowym składzie znalazło się wielu nowych młodych działaczy i działaczek jak Dominika Srokosz, Sławomir Gromadzki, Mikołaj Chudzik oraz Magdalena Bryk. Wybrano też Środowiskową Komisję Rewizyjną i Sąd Koleżeński, a także delegatów na XXX Zjazd AZS, który odbędzie się pod koniec czerwca w Warszawie.

Prezes AZS Warszawa: prof. Marek Konopczyński

Zarząd – Michał Bernardelli, Magdalena Bryk, Mikołaj Chudzik, Sławomir Gromadzki, Rafał Jachimiak, Jacek Kasprzyk, Dariusz Piekut, Saturnian  Przybylski, Grzegorz Pszczoła, Agnieszka Sikorska, Artur Słomka, Anna Sobianek, Dominika Srokosz, Michał Starczewski, Olaf Weker

Foto: Marcin Selerski

 

Tags: