AZS Warszawa laureatem nagrody Grand S3KTOR
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
16857
post-template-default,single,single-post,postid-16857,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

AZS Warszawa laureatem nagrody Grand S3KTOR

AZS Warszawa laureatem nagrody Grand S3KTOR

Nagrody za całokształt z reguły wręczane są na zakończenie kariery, ale ten laureat mimo 105 lat na karku jest w bardzo dobrej formie. Akademicki Związek Sportowy Warszawa został wyróżniony specjalną nagrodą “Grand S3KTOR 2020” przyznaną przez miasto stołeczne Warszawa.

Po raz 11-ty miasto stołeczne Warszawa zorganizowało konkurs na najlepszą organizację pozarządową. Tym razem zwycięzców poznaliśmy nie podczas tradycyjnej gali, a w mediach społecznościowych. W gronie zwycięzców znalazł się AZS Warszawa, który otrzymał nagrodę za całokształt.

W wygłoszonej laudacji zastępczyni prezydenta m.st Warszawy – Aldona Machnowska-Góra przypomniała długą historią stołecznego AZS sięgającą 1916 roku. Obecnie prowadzona jest nie tylko działalność studencka, ale upowszechniająca aktywność wśród mieszkańców miasta w różnym wieku. Flagowe akcje związku to biegowy „Test Coopera dla Wszystkich”, pływackie zawody „Od młodzika do olimpijczyka”, czy narciarski „AZS Winter Cup”. Warto pamiętać też o darmowych treningach w ramach programu “Aktywny Warszawiak”, czy “Varsoviadzie”, a to i tak nie koniec działań.

– AZS Warszawa służy mieszkańcom naszej stolicy. Zapisał się złotymi zgłoskami w historii sportu akademickiego, ale i olimpijskiego. Wychował całe pokolenia sportowców, całe pokolenia przyzwoitych ludzi. Część z nich oddała życie w obronie ojczyzny, choćby w czasie Powstania Warszawskiego. Obecnie AZS Warszawa jest największą organizacją w Warszawie skupiająca ponad 8 tysięcy członków, studentów i pracowników uczelni – mówił prof. Marek Konopczyński. prezes AZS Warszawa.

Pozostałym zwycięzcom i organizacjom biorącym udział w konkursie gratulujemy.

RZ
Foto: um.warszawa.pl