termin: 31.03-3.04.2016 (czwartek – niedziela)
miejsce: Hotel Gem, Józefa Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław
organizator: AZS Środowisko Warszawa, AZS Wrocław
zgłoszenia: przyjmowane wyłącznie za pośrednictwem formularza internetowego. Termin zgłoszeń: do 25 marca 2016 (piątek)
W Akademii mogą wziąć udział maksymalnie 3 osoby reprezentujące Klub AZS. Liczba miejsc jest ograniczona. O przyjęciu zgłoszenia decyduje kolejność wpłynięcia (a także liczba osób z jednego klubu / środowiska). Organizator zasztrzega sobie prawo do odrzucenia zgłoszenia w przypadku nie spełnienia kryteriów uczestnictwa.
Koszty związane z pobytem i organizacją Akademii (zakwaterowanie, wyżywienie, program szkolenia) od obiadu w dniu 31 marca (czwartek), do śniadania w dniu 3 kwietnia (niedziela) częściowo pokrywa AZS. Każdy uczestnik szkolenia zobowiązany jest do wpłacenia 150 PLN na pokrycie częściowych kosztów pobytu i organizacji. Dojazd na miejsce we własnym zakresie lub w gestii Waszego Klubu AZS / Środowiska AZS. Opłaty można dokonać następująco: 1. Na konto AZS Środowisko Warszawa, przelewając odpowiednią kwotę na nr bankowy: Bank BPH o/Warszawa 63 1060 0076 0000 3210 0018 1024 w opisie należy umieścić następującą treść:``Udział w Szkoleniu`` lub 2. Gotówką w dniu przyjazdu. Jeśli konieczne jest otrzymanie faktury za szkolenie, prosimy o wysłanie maila z taką prośbą na adres: ewa.ziolkowska@azs.pl, wpisując w treści dane do faktury oraz zamieszczając potwierdzenie przelewu.
BADANIE GRUNTU
– AZS w świetle badań;
FUNDAMENTY
– organizacja imprez, finansowanie (formalne i merytoryczne wymogi wniosków), zarządzanie Klubem AZS, projekty, sekcje, liga środowiskowa, AMP, szkolenia;
PLAC BUDOWY
– nasze media – historia, teraźniejszość, przyszłość;
– wolontariat w AZS;
BEZ BARIER
– finansowanie i prawne aspekty dotacji dot. osób niepełnosprawnych w AZS i Uczelni;
– przykład dobrych praktyk dot. prowadzenia zajęć integracyjnych;
– zapoznanie się ze specyfiką sportu osób niewidomych i niedowidzących;
W WARSZTACIE
– zarządzanie własnym czasem;
– wystąpienia publiczne;
– savoir vivre wobec osób z niepełnosprawnością;
NAJWYŻSZE PIĘTRO
– przykłady dobrych praktyk organizacyjnych;
– spotkanie z przedstawicielami władz AZS, FISU i EUSA;
FAJRANT
– Rozgrywki sportowe, aktywne zajęcia integracyjne we Wrocławiu.
Przedstawię Wam organizacje, które zajmują się sportem studenckim na najwyższym, międzynarodowym poziomie. Jestem członkiem Komisji Studenckiej EUSA i przybliżę Wam nasze projekty. W szczególności zwrócę uwagę na możliwości wolontariatu za granicą i jak bezpośrednio można zaangażować się w rozwój sportu studenckiego na poziomie międzynarodowym. Dowiecie się, jak wyjechać na wolontariat na Akademickich Mistrzostwach Europy, Świata, czy spędzić rok za granicą organizując imprezy sportowe.
Jak szybko i dobrze osiągnąć zakładany rezultat?
Ludzie od wieków mają problem z osiąganiem założonych i wymaganych celów. Tymczasem inni ludzie, także od wieków, pracują nad metodami, które pozwalają te cele osiągnąć: lepiej, szybciej i skuteczniej.
Podczas szybkiego, 3 godzinnego warsztatu, poznasz i nauczysz się podstaw skutecznego planowania działań, które doprowadzi do znacznego wzrostu Twojej produktywności i wydajności.
Sport osób z niepełnosprawnościami w AZS? Dlaczego nie?
Podpowiemy Ci, w jaki sposób zorganizować zajęcia sportowe, które ćwiczenia zastosować oraz doradzimy w doborze specjalistycznego sprzętu, aby cały system był zindywidualizowany do rodzaju i stopnia niepełnosprawnych sportowców. Co więcej pokażemy, że nie musisz czuć się niezręcznie w obecności osoby niepełnosprawnej. Podstawą savoir vivre'u dla i wobec osób z niepełnosprawnością jest myślenie... MYŚLENIE o drugim Człowieku...
Dlaczego warto zostać wolontariuszem? Jak poszukiwać nowych wolontariuszy? W jaki sposób motywować osoby, które już pomagają w Twoim klubie?
Te i inne pytania postawimy sobie podczas warsztatów. Nie znajdziemy jednej skutecznej recepty, ale wspólnie wypracujemy różne możliwości działania tak, aby jeszcze skuteczniej budować bazę osób zaangażowanych w wolontariat sportowy.
W jaki sposób aktywizować studentów niepełnosprawnych?
Wg danych Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych około 10% ludności w Polsce powyżej 16 roku życia posiada orzeczenie o niepełnosprawności. Wśród nich – około 30 tys. to studenci. Podzielimy się swoimi doświadczeniami z pracy na rzecz studentów niepełnosprawnych. Jak do nich dotrzeć? W jaski sposób organizować zajęcia? Jak motywować? Jak integrować?
Budowanie wizerunku - tym zajmie się ekipa remontowa AZS. Kask na głowie będzie niezbędny, gdyż poruszą oni fundamenty, dobiorą odpowiednie kafelki i powieszą obrazy na ścianach, tak by stworzyć wspólną przestrzeń dla Akademickich Mistrzostw Polski. Rolę kierownika budowy na chwilę przejmie Zarazka. Pięć lat działalności jako V-ce Prezes AZS UEK i organizator prawie 20 turniejów AMP odbywających się w Krakowie, pozwoliły Karolinie poznać AZS od podszewki. Te informacje oraz wiedza zdobywana podczas studiów marketingowych stały się podstawą dla jej pracy magisterskiej i badań dot. wizerunku Akademickiego Związku Sportowego.
Ostatnio zmuszony zostałem do zaznajomienia się z tajnikami budowy i wiem, że każdy element jest tak samo ważny: projekt, fundamenty, ściany, elewacja, dach, instalacje oraz dobór ekipy, która to wszystko poskłada by efekt końcowy dawał odpowiednią satysfakcję. AZS w budowie, to kolejna szansa na spotkanie i omówienie tego co dla nas i naszego AZS-u najważniejsze. Tym bardziej, że przed nami niebawem kolejny - Zjazd AZS - dobór nowej ekipy do realizacji inwestycji jaką od ponad stu lat jest Akademicki Związek Sportowy. Spróbujmy razem się zastanowić co możemy zrobić i jaka jest nasza rola w tym zadaniu.
Występowanie przed publicznością czy kamerą naprawdę jest proste! Nie wierzysz? Przyjdź na moje zajęcia. Podpowiem Ci, jak wydobyć swoje zalety i zawsze świetnie prezentować się podczas wystąpień publicznych, jak tremę przekuć w mobilizację, a pasję do sportu w ćwiczenie atutów mówcy. Podchwytliwe pytania? Trudni odbiorcy? Wywiad do kamery podczas AMPów? Dla Lidera AZS to bułka z… bananem! 🙂
Jestem zainfekowany AZS-em od dawna i jest to choroba nieuleczalna. To mogę stwierdzić stojąc przed Wami z podniesionym czołem. W ciągu 12 lat działania starałem się być nie tylko biorcą, ale dać najwspanialszej organizacji na świecie dużo od siebie. Czy było łatwo? Nie zawsze, ale to właśnie o tych najciekawszych i może najtrudniejszych momentach opowiem. Jak bowiem stwierdził kiedyś polarnik Marek Kamiński nie liczy się cel, ale droga do niego. Ta droga bywa czasem celem samym w sobie. W tym wszystkim jest jedno słowo klucz, które wielu z nas wypowiada, ale może nie do końca je docenia. Chodzi o ``pasję``. Wszystko co robię jest nią przepełnione i nie inaczej będzie podczas Akademii Liderów. A ponieważ to jest zaraźliwe więc ufam, że wyjedziecie zainfekowani w dalszą drogę.
AZS Winter Cup to zawody wyjątkowe. W ciągu kilkunastu lat, z ligi dla nielicznej grupy zapaleńców, stały się najsilniej obsadzoną, cykliczną imprezą narciarską w kraju. Najlepsi akademicy, od kilku lat zdobywają samochód osobowy, co jest ewenementem na skalę europejską.
Na przykładzie tego cyklu postaram się przybliżyć Wam dobre praktyki organizacji imprezy sportowej.