termin: 31.03-3.04.2016 (czwartek – niedziela)
miejsce: Hotel Gem, Józefa Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław
organizator: AZS Środowisko Warszawa, AZS Wrocław
zgłoszenia: przyjmowane wyłącznie za pośrednictwem formularza internetowego. Termin zgłoszeń: do 25 marca 2016 (piątek)
W Akademii mogą wziąć udział maksymalnie 3 osoby reprezentujące Klub AZS. Liczba miejsc jest ograniczona. O przyjęciu zgłoszenia decyduje kolejność wpłynięcia (a także liczba osób z jednego klubu / środowiska). Organizator zasztrzega sobie prawo do odrzucenia zgłoszenia w przypadku nie spełnienia kryteriów uczestnictwa.
Koszty związane z pobytem i organizacją Akademii (zakwaterowanie, wyżywienie, program szkolenia) od obiadu w dniu 31 marca (czwartek), do śniadania w dniu 3 kwietnia (niedziela) częściowo pokrywa AZS. Każdy uczestnik szkolenia zobowiązany jest do wpłacenia 150 PLN na pokrycie częściowych kosztów pobytu i organizacji. Dojazd na miejsce we własnym zakresie lub w gestii Waszego Klubu AZS / Środowiska AZS. Opłaty można dokonać następująco: 1. Na konto AZS Środowisko Warszawa, przelewając odpowiednią kwotę na nr bankowy: Bank BPH o/Warszawa 63 1060 0076 0000 3210 0018 1024 w opisie należy umieścić następującą treść:``Udział w Szkoleniu`` lub 2. Gotówką w dniu przyjazdu. Jeśli konieczne jest otrzymanie faktury za szkolenie, prosimy o wysłanie maila z taką prośbą na adres: ewa.ziolkowska@azs.pl, wpisując w treści dane do faktury oraz zamieszczając potwierdzenie przelewu.
BADANIE GRUNTU
– AZS w świetle badań;
FUNDAMENTY
– organizacja imprez, finansowanie (formalne i merytoryczne wymogi wniosków), zarządzanie Klubem AZS, projekty, sekcje, liga środowiskowa, AMP, szkolenia;
PLAC BUDOWY
– nasze media – historia, teraźniejszość, przyszłość;
– wolontariat w AZS;
BEZ BARIER
– finansowanie i prawne aspekty dotacji dot. osób niepełnosprawnych w AZS i Uczelni;
– przykład dobrych praktyk dot. prowadzenia zajęć integracyjnych;
– zapoznanie się ze specyfiką sportu osób niewidomych i niedowidzących;
W WARSZTACIE
– zarządzanie własnym czasem;
– wystąpienia publiczne;
– savoir vivre wobec osób z niepełnosprawnością;
NAJWYŻSZE PIĘTRO
– przykłady dobrych praktyk organizacyjnych;
– spotkanie z przedstawicielami władz AZS, FISU i EUSA;
FAJRANT
– Rozgrywki sportowe, aktywne zajęcia integracyjne we Wrocławiu.
Przedstawię Wam organizacje, które zajmują się sportem studenckim na najwyższym, międzynarodowym poziomie. Jestem członkiem Komisji Studenckiej EUSA i przybliżę Wam nasze projekty. W szczególności zwrócę uwagę na możliwości wolontariatu za granicą i jak bezpośrednio można zaangażować się w rozwój sportu studenckiego na poziomie międzynarodowym. Dowiecie się, jak wyjechać na wolontariat na Akademickich Mistrzostwach Europy, Świata, czy spędzić rok za granicą organizując imprezy sportowe.
Jak szybko i dobrze osiągnąć zakładany rezultat?
Ludzie od wieków mają problem z osiąganiem założonych i wymaganych celów. Tymczasem inni ludzie, także od wieków, pracują nad metodami, które pozwalają te cele osiągnąć: lepiej, szybciej i skuteczniej.
Podczas szybkiego, 3 godzinnego warsztatu, poznasz i nauczysz się podstaw skutecznego planowania działań, które doprowadzi do znacznego wzrostu Twojej produktywności i wydajności.
Sport osób z niepełnosprawnościami w AZS? Dlaczego nie?
Podpowiemy Ci, w jaki sposób zorganizować zajęcia sportowe, które ćwiczenia zastosować oraz doradzimy w doborze specjalistycznego sprzętu, aby cały system był zindywidualizowany do rodzaju i stopnia niepełnosprawnych sportowców. Co więcej pokażemy, że nie musisz czuć się niezręcznie w obecności osoby niepełnosprawnej. Podstawą savoir vivre'u dla i wobec osób z niepełnosprawnością jest myślenie... MYŚLENIE o drugim Człowieku...
Dlaczego warto zostać wolontariuszem? Jak poszukiwać nowych wolontariuszy? W jaki sposób motywować osoby, które już pomagają w Twoim klubie?
Te i inne pytania postawimy sobie podczas warsztatów. Nie znajdziemy jednej skutecznej recepty, ale wspólnie wypracujemy różne możliwości działania tak, aby jeszcze skuteczniej budować bazę osób zaangażowanych w wolontariat sportowy.
W jaki sposób aktywizować studentów niepełnosprawnych?
Wg danych Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych około 10% ludności w Polsce powyżej 16 roku życia posiada orzeczenie o niepełnosprawności. Wśród nich – około 30 tys. to studenci. Podzielimy się swoimi doświadczeniami z pracy na rzecz studentów niepełnosprawnych. Jak do nich dotrzeć? W jaski sposób organizować zajęcia? Jak motywować? Jak integrować?
Budowanie wizerunku - tym zajmie się ekipa remontowa AZS. Kask na głowie będzie niezbędny, gdyż poruszą oni fundamenty, dobiorą odpowiednie kafelki i powieszą obrazy na ścianach, tak by stworzyć wspólną przestrzeń dla Akademickich Mistrzostw Polski. Rolę kierownika budowy na chwilę przejmie Zarazka. Pięć lat działalności jako V-ce Prezes AZS UEK i organizator prawie 20 turniejów AMP odbywających się w Krakowie, pozwoliły Karolinie poznać AZS od podszewki. Te informacje oraz wiedza zdobywana podczas studiów marketingowych stały się podstawą dla jej pracy magisterskiej i badań dot. wizerunku Akademickiego Związku Sportowego.
Ostatnio zmuszony zostałem do zaznajomienia się z tajnikami budowy i wiem, że każdy element jest tak samo ważny: projekt, fundamenty, ściany, elewacja, dach, instalacje oraz dobór ekipy, która to wszystko poskłada by efekt końcowy dawał odpowiednią satysfakcję. AZS w budowie, to kolejna szansa na spotkanie i omówienie tego co dla nas i naszego AZS-u najważniejsze. Tym bardziej, że przed nami niebawem kolejny - Zjazd AZS - dobór nowej ekipy do realizacji inwestycji jaką od ponad stu lat jest Akademicki Związek Sportowy. Spróbujmy razem się zastanowić co możemy zrobić i jaka jest nasza rola w tym zadaniu.
Występowanie przed publicznością czy kamerą naprawdę jest proste! Nie wierzysz? Przyjdź na moje zajęcia. Podpowiem Ci, jak wydobyć swoje zalety i zawsze świetnie prezentować się podczas wystąpień publicznych, jak tremę przekuć w mobilizację, a pasję do sportu w ćwiczenie atutów mówcy. Podchwytliwe pytania? Trudni odbiorcy? Wywiad do kamery podczas AMPów? Dla Lidera AZS to bułka z… bananem! :)
Jestem zainfekowany AZS-em od dawna i jest to choroba nieuleczalna. To mogę stwierdzić stojąc przed Wami z podniesionym czołem. W ciągu 12 lat działania starałem się być nie tylko biorcą, ale dać najwspanialszej organizacji na świecie dużo od siebie. Czy było łatwo? Nie zawsze, ale to właśnie o tych najciekawszych i może najtrudniejszych momentach opowiem. Jak bowiem stwierdził kiedyś polarnik Marek Kamiński nie liczy się cel, ale droga do niego. Ta droga bywa czasem celem samym w sobie. W tym wszystkim jest jedno słowo klucz, które wielu z nas wypowiada, ale może nie do końca je docenia. Chodzi o ``pasję``. Wszystko co robię jest nią przepełnione i nie inaczej będzie podczas Akademii Liderów. A ponieważ to jest zaraźliwe więc ufam, że wyjedziecie zainfekowani w dalszą drogę.
AZS Winter Cup to zawody wyjątkowe. W ciągu kilkunastu lat, z ligi dla nielicznej grupy zapaleńców, stały się najsilniej obsadzoną, cykliczną imprezą narciarską w kraju. Najlepsi akademicy, od kilku lat zdobywają samochód osobowy, co jest ewenementem na skalę europejską.
Na przykładzie tego cyklu postaram się przybliżyć Wam dobre praktyki organizacji imprezy sportowej.
AZS Warszawa
We firmly believe that the internet should be available and accessible to anyone, and are committed to providing a website that is accessible to the widest possible audience, regardless of circumstance and ability.
To fulfill this, we aim to adhere as strictly as possible to the World Wide Web Consortium’s (W3C) Web Content Accessibility Guidelines 2.1 (WCAG 2.1) at the AA level. These guidelines explain how to make web content accessible to people with a wide array of disabilities. Complying with those guidelines helps us ensure that the website is accessible to all people: blind people, people with motor impairments, visual impairment, cognitive disabilities, and more.
This website utilizes various technologies that are meant to make it as accessible as possible at all times. We utilize an accessibility interface that allows persons with specific disabilities to adjust the website’s UI (user interface) and design it to their personal needs.
Additionally, the website utilizes an AI-based application that runs in the background and optimizes its accessibility level constantly. This application remediates the website’s HTML, adapts Its functionality and behavior for screen-readers used by the blind users, and for keyboard functions used by individuals with motor impairments.
If you’ve found a malfunction or have ideas for improvement, we’ll be happy to hear from you. You can reach out to the website’s operators by using the following email
Our website implements the ARIA attributes (Accessible Rich Internet Applications) technique, alongside various different behavioral changes, to ensure blind users visiting with screen-readers are able to read, comprehend, and enjoy the website’s functions. As soon as a user with a screen-reader enters your site, they immediately receive a prompt to enter the Screen-Reader Profile so they can browse and operate your site effectively. Here’s how our website covers some of the most important screen-reader requirements, alongside console screenshots of code examples:
Screen-reader optimization: we run a background process that learns the website’s components from top to bottom, to ensure ongoing compliance even when updating the website. In this process, we provide screen-readers with meaningful data using the ARIA set of attributes. For example, we provide accurate form labels; descriptions for actionable icons (social media icons, search icons, cart icons, etc.); validation guidance for form inputs; element roles such as buttons, menus, modal dialogues (popups), and others. Additionally, the background process scans all the website’s images and provides an accurate and meaningful image-object-recognition-based description as an ALT (alternate text) tag for images that are not described. It will also extract texts that are embedded within the image, using an OCR (optical character recognition) technology. To turn on screen-reader adjustments at any time, users need only to press the Alt+1 keyboard combination. Screen-reader users also get automatic announcements to turn the Screen-reader mode on as soon as they enter the website.
These adjustments are compatible with all popular screen readers, including JAWS and NVDA.
Keyboard navigation optimization: The background process also adjusts the website’s HTML, and adds various behaviors using JavaScript code to make the website operable by the keyboard. This includes the ability to navigate the website using the Tab and Shift+Tab keys, operate dropdowns with the arrow keys, close them with Esc, trigger buttons and links using the Enter key, navigate between radio and checkbox elements using the arrow keys, and fill them in with the Spacebar or Enter key.Additionally, keyboard users will find quick-navigation and content-skip menus, available at any time by clicking Alt+1, or as the first elements of the site while navigating with the keyboard. The background process also handles triggered popups by moving the keyboard focus towards them as soon as they appear, and not allow the focus drift outside it.
Users can also use shortcuts such as “M” (menus), “H” (headings), “F” (forms), “B” (buttons), and “G” (graphics) to jump to specific elements.
We aim to support the widest array of browsers and assistive technologies as possible, so our users can choose the best fitting tools for them, with as few limitations as possible. Therefore, we have worked very hard to be able to support all major systems that comprise over 95% of the user market share including Google Chrome, Mozilla Firefox, Apple Safari, Opera and Microsoft Edge, JAWS and NVDA (screen readers).
Despite our very best efforts to allow anybody to adjust the website to their needs. There may still be pages or sections that are not fully accessible, are in the process of becoming accessible, or are lacking an adequate technological solution to make them accessible. Still, we are continually improving our accessibility, adding, updating and improving its options and features, and developing and adopting new technologies. All this is meant to reach the optimal level of accessibility, following technological advancements. For any assistance, please reach out to