AZS UW Darkomp Wilanów bliski wygranej z Clearexem
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
14214
post-template-default,single,single-post,postid-14214,single-format-standard,bridge-core-3.1.6,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-30.4.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.5,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Po zakończeniu spotkania AZS UW DARKOMP Wilanów z Clearexem Chorzów żaden z zespołów nie mógł cieszyć się w pełni. Choć gospodarze trzy razy obejmowali prowadzenie, to mecz zakończył się podziałem punktów. Utytułowani rywale uniknęli porażki, ale na pewno liczyli na więcej.

W mroźną niedzielę do Warszawy przyjechała jedna z najbardziej znanych futsalowych marek w kraju. Clearex Chorzów to pięciokrotni mistrzowie Polski, którzy w tym sezonie także walczą o medale. Cel azetesiaków jest zupełnie inny, bo beniaminek chce pozostać w futsalowej Ekstraklasie.

Na papierze faworytami byli goście, a przemawiała za nimi nie tylko bogata historia, ale i bilans bezpośrednich meczów o ligowe punkty. Wszystkie trzy rozegrane do tej pory pojedynki w najwyższej fazie rozgrywek zwyciężył Clearex. W pierwszej rundzie chorzowianie u siebie wygrali z AZS UW DARKOMP aż 8:2.

Od początku do ataku ruszyli przyjezdni. Swoje szanse mieli Mariusz Seget, Sebastian Brocki czy Daniel Krawczyk. Na posterunku był jednak dobrze dysponowany bramkarz AZS – Kamil Wójcik. Raz zachować czyste konto pomógł mu też słupek.

Bramka dla Clearexu wisiała w powietrzu, ale z gola cieszyli się warszawianie. W 10 minucie drużynową akcję wykończył Ukrainiec Denis Lifanow z bliska posyłając piłkę między słupki bramki rywali. Taki wynik utrzymywał się tylko 40 sekund, bo do remisu doprowadził wspomniany już Leszczak.

Po chwili czujność bramkarza chorzowian sprawdził Maciej Pikiewicz strzałem z dystansu, a w 13 minucie znów prowadzenie AZS dał Jakub Nahorny, któremu piłkę zagrał Lifanow. 22-letni zawodnik nie miał problemów z umieszczeniem piłki z bliska w siatce. To była ostatnia bramka w pierwszej połowie.

Druga część meczu rozpoczęła się od trafienia Clearexu. Stan gry został wyrównany po niemal 50 sekundach przez Mikołaja Zastawnika. Gracz rywali znalazł się w odpowiednim miejscu i czasie, po tym jak jego kolega wykonywał rzut wolnym, a piłka przeszła przez mur.

Na prowadzenie gospodarzy próbował ponownie wyprowadzić Michał Klaus uderzając mocno z wolnego, a Kuba Nahorny po dobrym rozegraniu rzutu rożnego trafił w poprzeczkę. W dobrej sytuacji znalazł się też rozpędzony Bartosz Przyborek, ale został sfaulowany.

Z uderzenie AZS UW DARKOMP wybił Sebastian Brocki, który główkował z kilku metrów i dał prowadzenie Clearexowi. Goście cieszyli się z tego wyniku tylko dwie minuty, bo sprawy w swoje nogi wziął Igor Sobalczyk. Zawodnik od kilku dni dopiero reprezentujący azetesaików uderzył mocno z dystansu.

Na siedem minut przed końcem tablica świetlna świetnie pokazywała jak bardzo jest to wyrównany mecz. Przy rezultacie 3:3 było 4:4 w faulach i obie drużyny musiały uważać na piąte przewinienie. Każde kolejne skutkowało by rzutem karnym przedłużonym.

Po chwili azetesiacy znów znaleźli się na prowadzeniu za sprawą Bartosza Przyborka, który z bliska trafił pod poprzeczkę. Gracz wykończył kolejne dobre rozegranie rzutu rożnego. W końcówce Clearex już nie miał czego bronić i zdecydował się zaryzykować grę w przewadze.

Mogło to przynieść kolejnego gola dla AZS, bo Jakub Nahorny odbierając piłkę rywalom strzelał z własnej połowy, ale nad poprzeczką. Próbował też bramkarz Kamil Wójcik, ale jego uderzenie zablokował ostatni z rywali.

Na niecałą minutę przed końcem trafienie dające remis zdobył Sebastian Leszczak, ponownie wpisując się na listę strzelców. Zawodnik poruszający się w niebieskiej koszulce jako wycofany bramkarz znalazł się w dobrym miejscu i huknął w krótki róg. Jeszcze na dwie sekundy przed końcem na pustą bramkę uderzał Przyborek, ale niezbyt celnie.

– Trzy razy prowadziliśmy, ale doświadczenie Clearexu brało górę. Bałem się, że nie podniesiemy się z tego 2:3, ale Igor Sobalczyk udowodnił swoje doświadczenie i już w pierwszym meczu pokazał, że warto było go ściągnąć. W końcówce popełniliśmy błąd, ale taki jest sport. Ja szanuję ten punkt, bo przed meczem taki wynik brałbym w ciemno. Czas płynie na naszą korzyść, bo po porażce na wyjeździe teraz udowodniliśmy, że jesteśmy równorzędnym rywalem – ocenił trener Maciej Karczyński.

– Wygrana była blisko, ale ten punkt też cieszy. Przed meczem nie stawialiśmy się na przegranej pozycji, tylko chcieliśmy walczyć. Widowisko na pewno było fajne i mogło się podobać kibicom przed telewizorami – dodał Michał Klaus, który został powołany do reprezentacji Polski na mecze kwalifikacyjne mistrzostw Europy z Portugalią.

Teraz w Statscore Futsal Ekstraklasie nastąpi przerwa na wspomniane spotkania reprezentacji Polski. Drużyny wrócą na parkiet na początku lutego. AZS UW Darkomp czekać będzie wyjazdowe spotkanie z FC Toruń.

Autor: Robert Zakrzewski