AZS Summer Cup już tego lata
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
24254
post-template-default,single,single-post,postid-24254,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

AZS Summer Cup już tego lata

AZS Summer Cup już tego lata

Plaża, słońce, sport i dobra zabawa! W te wakacje nad samym brzegiem morza atmosfera będzie naprawdę gorąca. Wszystko za sprawą Akademickiego Pucharu Polski w sportach plażowych – AZS Summer Cup. Czeka pięć dni sportowej rywalizacji oraz pięć dyscyplin do wyboru. Zgłoszenia trwają. 

Jak najlepiej rozpocząć sezon wakacyjny? Pomysłów pewnie jest wiele, ale tylko jeden tak wyjątkowy. Zwłaszcza, że lato nie oznacza wolnego od sportu a wręcz przeciwnie. Dla tych którzy nie grają piachu i lubią wysiłek na świeżym powietrzu przychodzi AZS Summer Cup, czyli Festiwal Sportów Plażowych oraz Puchar Polski AZS w sportach plażowych, który rozgrywany będzie w pięciu dyscyplinach: piłce ręcznej plażowej, beach soccerze, siatkówce plażowej, pływaniu open water oraz na deskach SUP.

W dniach od 7 do 11 lipca uczestnicy z pewnością poczują wakacyjną energię na obiekcie Energa Stadion Letni w Gdańsku. W przerwie od występów na halach czy na trawiastych boiskach, będzie można poczuć się nieco jak na słynnej Maracanie lub pływać nie tylko po swoim wynajętym torze.

– Sporty plażowe w okresie wakacyjnym cieszą się sporą popularnością. Od kilku lat obserwujemy coraz większą aktywność akademików w rozgrywkach krajowych, dlatego postanowiliśmy reaktywować Festiwal Sportów Plażowych w rozszerzonej formule, ale i pod nową nazwą: AZS Summer Cup. Chcemy dać możliwość startów nie tylko studentom i pracownikom uczelni wyższych, ale też  absolwentom uczelni wyższych i pracownikom Klubów AZS. Skupiamy się na tym, aby odtworzyć atmosferę południowych plaż oraz przygotować turniej na najwyższym poziomie organizacyjnym – wyjaśnia Mikołaj Chudzik, organizator AZS Summer Cup.

Luźna atmosfera rozgrywek idealnie pasuje do hasła “Atmosfera, Zabawa Sport”. Zacięte mecze w piłce ręcznej plażowej i piękne bramki można oglądać godzinami. Jedyne o czym trzeba pamiętać to krem z filtrem. Wydarzenie ma zgromadzić najlepszych azetesiaków z Polski w sportach plażowych, ale też osoby które chcą sprawić w nowych dyscyplinach.

Doskonała lokalizacja nad samym brzegiem morza przyciągnie z pewnością wielu kibiców i entuzjastów sportu pod chmurką. To także świetna okazja do nawiązania nowych znajomości, które łączy pasja do sportu. Pora na ostatnie szlify formy na lato. Czas na zgłoszenia trwa do połowy czerwca! W zawodach mogą brać udział osoby posiadające ważną legitymację AZS.

Organizatorem wydarzenia jest AZS Warszawa i Akademicki Związek Sportowy. Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Partnerem projektu jest AZS Uniwersytetu Gdańskiego i Energa Stadion Letni.

Tekst: Katarzyna Kołat

Zapisy: https://summercup.azs.pl/zgloszenia/

Harmonogram:

Piłka nożna plażowa 7-11 lipca
Piłka ręczna plażowa  8-11 lipca
Siatkówka plażowa  8-11 lipca
Pływanie open water 9-11 lipca
SUP – 10-11 lipca