AWF wygrywa z WAT w siatkówce i koszykówce
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
13816
post-template-default,single,single-post,postid-13816,single-format-standard,bridge-core-3.1.6,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-30.4.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.5,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

To była spora dawka Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza. W ciągu ponad 2 godzin o swoje zwycięstwa walczyły koszykarki, siatkarki oraz koszykarze. Gospodarzami wszystkich spotkań była Akademia Wychowania Fizycznego.

W poniedziałkowy wieczór w hali im. Janusza Kusocińskiego po dwóch stronach siatki stanęły zawodniczki Akademii Wychowania Fizycznego i Wojskowej Akademii Technicznej. Obie ekipy sąsiadowały ze sobą w tabeli Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza mając w dorobku po 6 punktów. Faworytkami spotkania wydawały się być jednak gospodynie posiadające coś więcej niż atut własnego parkietu. Zawodniczki AWF są aktualnymi Akademickimi Mistrzyniami Polski, a złoto zdobyły nie tracąc nawet seta!

Od początku dominowały siatkarki z Bielan, w których składzie znalazły się trzy zawodniczki z drugoligowej drużyny AZS AWF Warszawa, wyśmienicie radzące sobie w rozgrywkach centralnych i z pewnością myślące o awansie. Lepsze przygotowanie i organizację gry widać było po samym wyniku. W pewnym momencie rezultat wynosił aż 16:3. Ostatecznie pierwszy set zakończył się wygraną AWF 25:10.

Podobny przebieg miała druga odsłona meczu. Mimo, że początkowo stan gry wynosił 5:5, to po kilku minutach było już 16:9 dla zawodniczek grających u siebie. W drużynie Wojskowej Akademii Technicznej momentami zawodziła komunikacja, co wykorzystywały rywalki. Druga partia zakończyła się wygraną AWF 25:13.

Bardziej zacięta była trzecia partia. Grające u siebie siatkarki prowadziły już 8:5, to po kilku udanych zagraniach WAT i kilku swoich błędach musiały odrabiać stratę (10:11). Jednak o tym, że mają wszystko pod kontrolą udowodniły wygrywając seta 25:15 i cały mecz 3:0.

– W trzecim secie trochę wprowadziliśmy zmian i urozmaiceń. Byliśmy stroną mocniejszą i mogliśmy sobie na to pozwolić. Uważam, że byliśmy silniejsi pod każdym względem począwszy od warunków fizycznych po doświadczenie. W drugiej lidze centralnej jesteśmy liderem po dziewięciu meczach i straciliśmy jednego seta, ale cały czas siedzimy jak na szpilkach, bo wiadomo jaka jest sytuacja. Na szczęście udaje nam się łączyć rozgrywki ligowe i rozgrywki akademickie, ale składy nie są takie same – mówił Piotr Najmowicz, trener AWF Warszawa.

Po meczu drużyny otrzymały pamiątkowe medale, ale nie za ten mecz, tylko miniony sezon Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza. Akademia Wychowania Fizycznego zajęła pierwsze miejsce, a Wojskowa Akademia Techniczna była trzecia. Kto tym razem okaże się najlepszy przekonamy się wiosną 2021 roku.

Kilkanaście metrów dalej w hali gier zrewanżować mogli się koszykarze Wojskowej Akademii Technicznej, którzy rywalizowali także z Akademią Wychowania Fizycznego. Jednak już pierwsza kwarta zakończyła się wygraną drużyny z Bielan 27:9. Na przerwę zespoły schodziły przy stanie 38:19. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 62:49.

W grze poprzedzającej ten pojedynek Akademia Wychowania Fizycznego uległa zawodniczkom Uniwersytetu Warszawskiego – 53:64. Spotkanie było wyrównane, ale przeważyło większe doświadczenie zawodniczek grających również na I-ligowych parkietach.

Autor: Robert Zakrzewski