Anna Łukasiak brązową medalistką mistrzostw świata
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
18516
post-template-default,single,single-post,postid-18516,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Anna Łukasiak brązową medalistką mistrzostw świata

Anna Łukasiak brązową medalistką mistrzostw świata

Zapaśniczka AZS AWF Warszawa powiększyła swoją kolekcję medali o najcenniejsze jak do tej pory trofeum. Podczas mistrzostw świata rozgrywanych w Belgradzie – Anna Łukasiak wywalczyła brązowy krążek w stylu wolnym w kategorii do 50 kg.

Polka udanie rozpoczęła rywalizację rozgrywaną w stolicy Serbii, pokonując na punkty w pierwszej rundzie Francuzkę Julie Sabatie. W ćwierćfinale na jej drodze stanęła mistrzyni olimpijska z Tokio – Japonka Yui Susaki. Tu lepsza okazała się Azjatka wygrywając 10:0.

O medal Anna Łukasiak walczyła musiała bić się w repasażach. Pierwszą jej konkurentką była Wietkamka Thi Xuan Nguen. Pojedynek był bardzo zacięty i awans nie przyszedł łatwo. W ostatniej miucie ze stanu 0:3 zrobiło się 4:3, a Polka przeszła dalej.

W walce o brąz zawodniczka AZS AWF Warszawa starła się z reprezentantką Nigerii – Miesinnei Genesis. Łukasiak początkowo przegrywała 0:2, ale znów zdołała odrobić straty. Przeprowadziła udaną akcję i sprowadziła rywalkę do parteru. Dodatkowo Nigeryjka ukarana została za brak akcji i Polka prowadziła 3:2.

Polka wytrzymała końcówkę walki i zdobyła pierwszy medal mistrzostw świata w karierze. W ubiegłym roku w Warszawie wywalczyła brązowy medal mistrzostw Europy. Sukces ten powtórzyła w marcu 2022 roku w Budapeszcie podczas kolejnej edycji walk o dominację na Starym Kontynencie.

Anna Łukasiak trenować zapasy w wieku 18 lat na AZS AWF Warszawa. W 2013 roku zajęła piąte miejsce podczas mistrzostw świata w kategorii do 48 kg. Trzy lata później podczas Akademickich Mistrzostw Świata w tureckim Corum zdobyła srebro.

txt: RZ
foto: Przemek Kaliski/ Polski Związek Zapaśniczy