AMW zaczynają piłkarze
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
3335
post-template-default,single,single-post,postid-3335,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

AMW zaczynają piłkarze

AMW zaczynają piłkarze

Już jutro inaugurujemy sportowo nowy sezon Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza. Jako pierwsi rywalizację rozpoczną piłkarze. W tym roku akademickim zmieniony został system rozgrywek. Z pierwszej i drugiej ligi utworzona została jedna, złożona z dziewięciu zespołów.

Oprócz drużyn, które grały w ubiegłym roku w pierwszej lidze (ALK, SGH, PW, AON, SGGW, UW) oraz drugiej (WAT, WSM) do rozgrywek powrócił po trzech latach nieobecności zespół AWF Warszawa.

Już w pierwszej kolejce zmierzą się dwa  mocno zmotywowane zespoły SGH i AWF. Drużyna Szkoły Głównej Handlowej to zeszłoroczny wicemistrz AMWiM – drużyna, która jako beniaminkiem przebojem wdarła się do czołówki rozgrywek ligowych. O drugim miejscu w AMWiM zadecydowało ostatnie spotkanie z Akademią Leona Koźmińskiego w którym „Koźmin” wygrał 2:1 i tylko ten mecz zadecydował zwycięstwie w lidze drużyny ALK.

Kolejne startujące spotkania to pojedynki drużyn Akademii Obrony Narodowej i Wyższej Szkoły Menedżerskiej. Drużyna AON to ekipa, która świetnie radzi sobie w turniejach AMP, natomiast w zeszłym roku w lidze zajęła czwarte miejsce. WSM to zwycięzca II ligi AMWiM z ubiegłego sezonu.

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego zmierzy się z Uniwersytetem Warszawskim. Obie drużyny w ubiegłym roku zajęły kolejno piąte i szóste miejsca w rozgrywkach.

Brązowy medalista zeszłorocznych rozgrywek – Politechnika Warszawska będzie podejmować Wojskową Akademię Techniczną, która od kilku lat aspirowała do awansu do pierwszej ligi AMWiM a w poprzednim sezonie zajęła drugie miejsce w rozgrywkach drugiej ligi.

Wszystkie mecze będą odbywać się na boiskach Bemowskiego Ośrodka Piłki Nożnej przy ul. Obrońców Tobruku 11.

Szczegółowe informacje i terminarz na oficjalnej stronie rozgrywek