Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze już na horyzoncie
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
17698
post-template-default,single,single-post,postid-17698,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze już na horyzoncie

Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze już na horyzoncie

Po dwóch latach przerwy Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim wracają na teren Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. W ruch pójdzie ponad dwadzieścia maszyn, a zwycięży ten kto na finiszu nie będzie miał mięśni z waty.

Frekwencja dopisała i jak do tej pory na liście zgłoszeń widnieje 648 osób z 59 uczelni. To jeszcze nie koniec, bo nie minął ostateczny termin rejestracji. Tradycyjnie rywalizacja rozgrywana będzie w dwóch kategoriach wagowych: lekkiej oraz open, wśród kobiet i mężczyzn. Do pokonania jest 1000 metrów po wirtualnym torze i przy realnym zmęczeniu. Ubiegłoroczny zwycięzca w klasyfikacji open mężczyzn dystans ten pokonał w 2:49,00. Natomiast najlepsza z pań miała wynik 3:26,40.

Ostatni raz Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim gościły na terenie WAT  w kwietniu 2019 roku. Dwie kolejne edycje rozegrane były na obiekcie CSiR UW i teraz znów wracają na warszawskie Bemowo. Ogromnym atutem tej lokalizacji są dwie hale, z których jedna w całości przeznaczona jest wyłącznie do rozgrzewki. Nie można też zapomnieć o trybunie z której płynący doping potrafi dodać mocy przy ostatnich pociągnięciach.

– Wracamy na teren Wojskowej Akademii Technicznej, bo jest to znacznie większy obiekt. Posiada on wszystko co potrzebne do zorganizowania zawodów na wysokim poziomie. Zakładam, że wyścigi odbywać będą się na 20 ergometrach, a do tego potrzebne jeszcze są ergometry do strefy rozgrzewkowej. Dodatkowo WAT ma liczną sekcję ergometru wioślarskiego i będzie to dobra okazja, żeby mogli się zaprezentować – mówi Rafał Jachimiak, wiceprezes AZS Warszawa.

Zawody odbędą się w dniach 9-10 kwietnia w budynku Studium Wychowania Fizycznego przy ul. Kartezjusza 1. Ważenie i starty odbędą się w niedzielę. Termin sprzyja uczestnikom dbającym o wagę startową, bo impreza odbywa się tuż przed świętami Wielkanocnymi.

Akademickie Mistrzostwa Polski są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, ich głównym sponsorem jest Grupa LOTOS S.A. Zawody wspiera sponsor strategiczny AZS – Grupa PZU S.A.

Autor: Robert Zakrzewski
Foto: Marcin Selerski (archiwum)