termin: 12-15.11.2015 (czwartek – niedziela)
miejsce: Ośrodek AZS Wilkasy, ul. Niegocińska 5
organizator: AZS Środowisko Warszawa
W szkoleniu mogą wziąć udział maksymalnie 2 osoby reprezentujące Klub AZS. Liczba miejsc jest ograniczona. O przyjęciu zgłoszenia decyduje kolejność wpłynięcia (a także liczba osób z jednego klubu / środowiska)
Koszty związane z pobytem i organizacją szkolenia (zakwaterowanie, wyżywienie, program szkolenia) od obiadu w dniu 12 listopada (czwartek), do śniadania w dniu 15 listopada (niedziela) częściowo pokrywa AZS. Każdy uczestnik szkolenia (dot. Klubów ze Środowisk AZS Warszawa, Olsztyn, Łódź, Białystok) zobowiązany jest do wpłacenia w dniu przyjazdu, w recepcji 100 PLN na pokrycie częściowych kosztów pobytu i organizacji. Dojazd na miejsce we własnym zakresie lub w gestii Waszego Klubu AZS / Środowiska AZS. Przewidujemy również udział osób z Klubów AZS z innych środowisk AZS z tą różnicą, że koszt udziału takich osób to 250 PLN / osobę.
Zgłoszenia do udziału w szkoleniu przyjmowane są wyłącznie za pośrednictwem formularza internetowego. Termin zgłoszeń: do 5 listopada 2015 (czwartek)
I. AZS od kuchni – podstawowe zasady funkcjonowania organizacji
II. Gdzie kucharek sześć… – Team Building
III. Dobre przepisy – prezentacje przykładowych wydarzeń AZS
IV. Od śniadania do kolacji – zasady organizacji imprezy sportowej
V. Kuchenne rewolucje i kiełbasa wyborcza – przygotowanie do kampanii wyborczej w klubie AZS
VI. Kuchnia TV – warsztaty z wystąpień publicznych oraz występu przed kamerą
VII. Kaczka dziennikarska – jak informować na gorąco i nie dopiec mediom
VIII. Sprawdzone przyprawy – narzędzia promocji wydarzeń
IX. Z innej beczki – spotkania z prowadzącymi kluby sportowe i rekreacyjne
X. Dwa ognie i dwie pieczenie na jednym ogniu – zajęcia sportowe i integracyjne
do 14.00 przyjazd, rejestracja, zakwaterowanie
14.00 obiad
15.30 Spotkanie plenarne, powitanie, omówienie programu Akademii
16.00 Prezentacja uczestników
17.00 Wstęp do AZS – o tym co obecnie gotujemy – Dariusz Piekut
19.00 Kolacja
20.00 Rozgrywki sportowe
22.00 Integracja
9.00 Śniadanie
9.30 Wstęp do panelu AZS
9.45 Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza – Andrzej Burzyński
10.30 Akademickie Mistrzostwa Polski – Robert Krebok
11.30 Od AMP do AMŚ – Przemysław Jagielski
12.30 Formalno-prawne aspekty funkcjonowania AZS – Bartłomiej Korpak
13.15 Sport Studentów Niepełnosprawnych – Bogusław Gałązka
14.00 Obiad
14.30 Kuchnia TV wprowadzenie – Anna Butrym
15.30 Warsztaty Team Building / Kuchnia TV – Maciej Chudkiewicz / Anna Butrym – zajęcia w grupach
19.00 Kolacja
20.00 Rozgrywki sportowe
22.00 Integracja
9.00 Śniadanie
9.30 Team Building / Kuchnia TV – Maciej Chudkiewicz / Anna Butrym – zajęcia w grupach
12.00 Organizacja typowej imprezy sportowej – Dariusz Piekut
13.00 Na gorąco Test Coopera dla Wszystkich i Varsoviada – Rafał Jachimiak
14.00 Obiad
15.00 Przyprawy społecznościowe – Facebook, Twitter, Instagram – Mariusz Walczak
16.30 Kaczka dziennikarska – o współpracy z mediami – Grzegorz Cendrowski
19.00 Kolacja
20.00 Wybory w KU AZS Wilkasy – symulacja wyborów w Klubie
22.00 Integracja
9.00 Śniadanie
9.30 Podsumowanie Akademii – Maciej Chudkiewicz, Mariusz Walczak
11.30 Zakończenie, wykwaterowanie
12.00 Wcześniejszy obiad, wyjazd z Ośrodka
Praca z publicznością i kamerą to mój żywioł. Na scenie staję właściwie od zawsze, i to w niejednej roli: skrzypka, tłumacza, trenera biznesu i konferansjera, i niezmiennie czerpię ogromną radość z kontaktu z moimi słuchaczami. Na naszym spotkaniu chcę Wam pokazać, że wystąpienia publiczne mają wiele wspólnego z uprawianiem sportu: świadomość celu i dobry plan treningowy pomogą nawet tym, którzy na scenie czy przed kamerą stawać (jeszcze) nie lubią. Porozmawiamy o tym, jak poradzić sobie z tremą i świadomie operować swoim wizerunkiem publicznym. Przekonacie się, że kluczem do sukcesu jest eksponowanie naturalnych predyspozycji, a każdy może nauczyć się mówić tak, by inni słuchali go z przyjemnością. Do zobaczenia w „Kuchni TV”!
Na spotkaniu rozgrzać emocje, dodać nowe pomysły w ziarnach, chwilę pofantazjować, mieszając (w głowach). Dodać pokrojone w grubą kostkę opowieści o Wilkasach, AMP-ach, Solinie, Varsoviadzie, Wintercupie oraz drobno posiekaną relację z obozów sylwestrowych. Całość podlać wspomnieniami z wyjazdów narciarskich. Tak zamarynowane towarzystwo odstawić na chwilę, nie pozwalając by wystygło, a następnie rzucić na stół nowy pomysł...
Od wielu lat tworzę przepisy na AZS-owski stół. Te przysmaki szykujemy razem z najlepszym zespołem kuchAZSy. Już niebawem odkryję przed wami tajniki naszej kuchni, i dotychczas sprawdzonych przepisów. Liczę na to, że wspólnie stworzymy przepis na wyjątkowo pikantny gulAZS.
W moim Menu ``Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza`` znajdziecie aż 24 dania. Jedne z nich serwujemy przez prawie cały rok akademicki, inne są daniami sezonowymi. Każde z nich wymaga innych składników, zespołu kucharzy i czasu na przygotowanie. Każde z nich ma inny smak i na każde jest inny przepis. Postaram się Wam przybliżyć jak nadać im odpowiedni smak i jak ich nie przesolić, tudzież nie popieprzyć. Będzie - jak zawsze w Wilkasach - wyśmienicie!
W życiu jak w zupie. Czasem wszystko może się popieprzyć. Czasem zmiany przychodzą samoistnie. Czasem nie są to zmiany, których chcemy. Czasem do dobrej zmiany potrzeba impulsu. A ja jestem tym impulsem.
Jestem trenerem grupowym i coachem. Oprócz wielu innych obszarów działalności zajmuję się także wspieraniem ludzi w lepszej, wydajniejszej i dającej więcej frajdy pracy na rzecz osiągania wyznaczonych celów.
Już w listopadzie będziemy gotować się we własnym sosie doprawionym procesem grupowym w ramach warsztatów teambuilding. Posmakujemy skutecznych metod komunikacji, prezentacji, otwartości i pewności siebie. Ci zaś, którzy już smakowali tych metod, będą mogli poprosić o drugie danie.
AZS jest nieodłącznym elementem mojego życia. Niepowtarzalna Atmosfera, Zabawa, a to wszystko połączone ze Sportem daje mi energię, chęci do działania, poznawania nowych ludzi i motywacji do realizacji planów. I tym właśnie chciałbym Was zarazić.
Nie będę odgrzewał starego kotleta. Tym razem daniem głównym będzie Varsoviada. Wykorzystamy kilka dobrze wszystkim znanych składników i sprawdzonych receptur. Mam nadzieję, że znajdziecie w nich swój przepis na sukces.
Na szczęście dla was - i dla mnie - nic nie będę musiał gotować. Nie oznacza to jednak, że niczym nie będę częstował. Chwilami będzie to kawa na ławę.
Wiele czasu spędzam zawodowo w mediach społecznościowych. Podpatruję, publikuję, reklamuję, sprawdzam statystyki, doradzam, odradzam. To jeden ze światów, który postaram się przybliżyć z być może nie do końca znanej wam strony.
Drugi, będzie związany z projektami i budowaniem prawdziwych relacji. Będę miał także przyjemność powiedzieć kilka dobrych słów na temat wszystkich zaproszonych kucharzy.
Smacznego pobytu w Wilkasach!
Nie jestem ani Magdą Gessler, ani Karolem Okrasą, ani tym bardziej Robertem Makłowiczem. I mimo, że to ich znacie z telewizyjnych ekranów, to prawdziwe tajniki dziennikarskiej kuchni przedstawię Wam ja. Całe swoje życie zawodowe spędziłem w telewizji przechodząc wszystkie szczeble od stażysty do osoby stojącej na czele stacji. Dobra komunikacja, a co za tym idzie pomysłowość i dobra praca z mediami są niezbędne do tego by wasza praca nie poszła w komin. W pracy z mediami powinno być szybko, z pomysłem i często pikantnie. To najlepszy przepis na to, by wasza kuchnia stała się popularna nie tylko wśród garstki najbliższych znajomych. Do zobaczenia.
Pora na deser! Mam nadzieję że dotychczasowe przedstawione dania rozbudziły tylko Wasze apetyty na więcej. Jeśli chcecie poczuć prawdziwy smak i aromat jaki niesie ze sobą organizacja Akademickich Mistrzostw Polski, jeśli chcecie zobaczyć czym się je międzynarodowe imprezy rangi Akademickich Mistrzostw Świata - to nie możecie przegapić tego deseru. Przy okazji postaram się o lekka nutę pikanterii związanej z moim codziennym chlebem powszednim w Klubie Uczelnianym AZS Politechniki Łódzkiej okraszonym działalnością w gremiach władz i komisji Zarządu Głównego AZS. Mam nadzieję że uda mi się osłodzić Wam piątkowe popołudnie.
Wymiar tego kucharzenia trudny jest do opisania, jedni poprzestają na prostym „pichceniu” dla siebie i dla najbliższych kolegów, inni prowadza otwarte powszechne „gotowanie” dla społeczności swojej uczelni, a niektórzy karmią środowisko akademickie w danym mieście, albo wręcz w całym kraju. Nasz AZS gotuje według podobnych przepisów od ponad 107 lat, stworzone procedury sprawdzają się niezależnie od czasów, ustroju i sytuacji gospodarczej. O tym będziemy rozmawiać w Wilkasach. Kuchni mamy tyle ile uczelni i ile miast, ale podstawy gotowania ciągle są te same. Produkty też powinny być sprawdzone, nie mówiąc o przyprawach i innych atrakcjach.
AZS Warszawa
We firmly believe that the internet should be available and accessible to anyone, and are committed to providing a website that is accessible to the widest possible audience, regardless of circumstance and ability.
To fulfill this, we aim to adhere as strictly as possible to the World Wide Web Consortium’s (W3C) Web Content Accessibility Guidelines 2.1 (WCAG 2.1) at the AA level. These guidelines explain how to make web content accessible to people with a wide array of disabilities. Complying with those guidelines helps us ensure that the website is accessible to all people: blind people, people with motor impairments, visual impairment, cognitive disabilities, and more.
This website utilizes various technologies that are meant to make it as accessible as possible at all times. We utilize an accessibility interface that allows persons with specific disabilities to adjust the website’s UI (user interface) and design it to their personal needs.
Additionally, the website utilizes an AI-based application that runs in the background and optimizes its accessibility level constantly. This application remediates the website’s HTML, adapts Its functionality and behavior for screen-readers used by the blind users, and for keyboard functions used by individuals with motor impairments.
If you’ve found a malfunction or have ideas for improvement, we’ll be happy to hear from you. You can reach out to the website’s operators by using the following email
Our website implements the ARIA attributes (Accessible Rich Internet Applications) technique, alongside various different behavioral changes, to ensure blind users visiting with screen-readers are able to read, comprehend, and enjoy the website’s functions. As soon as a user with a screen-reader enters your site, they immediately receive a prompt to enter the Screen-Reader Profile so they can browse and operate your site effectively. Here’s how our website covers some of the most important screen-reader requirements, alongside console screenshots of code examples:
Screen-reader optimization: we run a background process that learns the website’s components from top to bottom, to ensure ongoing compliance even when updating the website. In this process, we provide screen-readers with meaningful data using the ARIA set of attributes. For example, we provide accurate form labels; descriptions for actionable icons (social media icons, search icons, cart icons, etc.); validation guidance for form inputs; element roles such as buttons, menus, modal dialogues (popups), and others. Additionally, the background process scans all the website’s images and provides an accurate and meaningful image-object-recognition-based description as an ALT (alternate text) tag for images that are not described. It will also extract texts that are embedded within the image, using an OCR (optical character recognition) technology. To turn on screen-reader adjustments at any time, users need only to press the Alt+1 keyboard combination. Screen-reader users also get automatic announcements to turn the Screen-reader mode on as soon as they enter the website.
These adjustments are compatible with all popular screen readers, including JAWS and NVDA.
Keyboard navigation optimization: The background process also adjusts the website’s HTML, and adds various behaviors using JavaScript code to make the website operable by the keyboard. This includes the ability to navigate the website using the Tab and Shift+Tab keys, operate dropdowns with the arrow keys, close them with Esc, trigger buttons and links using the Enter key, navigate between radio and checkbox elements using the arrow keys, and fill them in with the Spacebar or Enter key.Additionally, keyboard users will find quick-navigation and content-skip menus, available at any time by clicking Alt+1, or as the first elements of the site while navigating with the keyboard. The background process also handles triggered popups by moving the keyboard focus towards them as soon as they appear, and not allow the focus drift outside it.
Users can also use shortcuts such as “M” (menus), “H” (headings), “F” (forms), “B” (buttons), and “G” (graphics) to jump to specific elements.
We aim to support the widest array of browsers and assistive technologies as possible, so our users can choose the best fitting tools for them, with as few limitations as possible. Therefore, we have worked very hard to be able to support all major systems that comprise over 95% of the user market share including Google Chrome, Mozilla Firefox, Apple Safari, Opera and Microsoft Edge, JAWS and NVDA (screen readers).
Despite our very best efforts to allow anybody to adjust the website to their needs. There may still be pages or sections that are not fully accessible, are in the process of becoming accessible, or are lacking an adequate technological solution to make them accessible. Still, we are continually improving our accessibility, adding, updating and improving its options and features, and developing and adopting new technologies. All this is meant to reach the optimal level of accessibility, following technological advancements. For any assistance, please reach out to