termin: 18-22.03.2015 (środa – niedziela)
miejsce: Warszawa – obiekty AWF Marymoncka 34
organizator: AZS Środowisko Warszawa – na zlecenie ZG AZS
W szkoleniu mogą wziąć udział maksymalnie 2 osoby reprezentujące Klub AZS. Liczba miejsc jest ograniczona. O przyjęciu zgłoszenia decyduje kolejność wpłynięcia (a także liczba osób z jednego klubu / środowiska) oraz rekomendacja Rady UKF
Koszty związane z pobytem i organizacją szkolenia (zakwaterowanie w akademikach AWF Warszawa, wyżywienie, program szkolenia) od kolacji w dniu 18 marca, do śniadania w dniu 22 marca częściowo pokrywa AZS. Każdy uczestnik szkolenia zobowiązany jest do wpłacenia w dniu przyjazdu, w recepcji 150 PLN na pokrycie częściowych kosztów pobytu i organizacji. Przedstawiciele Klubów AZS z Warszawy nie korzystający z noclegów pokrywają koszt uczestnictwa w szkoleniu w wysokości 50 PLN.
Zgłoszenia do udziału w szkoleniu przyjmowane są wyłącznie za pośrednictwem formularza internetowego. Termin zgłoszeń: do czwartku 12 marca 2015 r. Weryfikacja i potwierdzenie listy uczestników w piątek 13 marca 2015
godz. 16.00-18.00 – rejestracja, zakwaterowanie, Hotel Meksyk – AWF Warszawa, ul. Marymoncka 34
18.00-19.00 – kolacja
20.00-22.00 – sesja plenarna, omówienie programu szkolenia, spotkanie z przedstawicielami władz AZS
8.00-9.00 Śniadanie
9.00-10.30 – formalno-prawne podstawy działalności Akademickiego Związku Sportowego
11.00 – 15.00 – Team Building – warsztaty grupa I
11.00 – 14.30 Akademicki Związek Sportowy – systemy rozgrywek, programy, komunikacja, wizerunek w sieci – grupa II14.30-15.30 – obiad
15.30-19.30 – Team Building – warsztaty grupa II
15.30-19.00 – Akademicki Związek Sportowy – systemy rozgrywek, programy, komunikacja, wizerunek w sieci – grupa I
19.30-20.30 – kolacja
21.00 – spotkanie integracyjne
8.00-9.00 – Śniadanie
9.00-9.45 – Klub Sportowy AZS-AWF – Maciej Hartfil
9.50 – Od Klubu Kibica do Plus Ligi – Marcin Bańcerowski
10.30 – Test Coopera dla Wszystkich – Rafał Jachimiak
11.10 – Orlen Warsaw Marathon – Łukasz Rosiek
12.00 – Warszawski Maraton Fitness – Anna Lipka
12.45 – 13.30 Obiad
13.30 – Zarządzanie Projektem – Michał Michałowski
14.30 – Relacje z mediami – Jakub Zajdel
15.15 – Relacje sponsorskie – Bogdan Jeziorski
17.00 – wyjazd na mecz AZS Politechnika Warszawska
18.00 – mecz piłki siatkowej AZS Politechnika Warszawska
21.00 – czas wolny
8.00-9.00 – Śniadanie
9.00 – 11.30 – Nasza strategia dla AZS – warsztaty projektowe
11.30 – podsumowanie
12.00 – 13.00 – obiad, zakończenie akademii
UWAGA! Powyższy program może ulec zmianie. Szczegółowe informacje zostaną podane przy rejestracji oraz podczas spotkania organizacyjnego.
Jestem coachem i trenerem grupowym. Poza wieloma innymi obszarami działalności wspieram organizacje i ludzi z nimi związanych w lepszej pracy, skuteczniejszej działalności i pewniejszym osiąganiu celów. Zapraszam na spotkanie podczas Akademii Liderów AZS. W ramach warsztatów teambuilding poznamy i poćwiczymy skuteczniejsze metody komunikacji, podstawowe metody autoprezentacji, a także socjotechniki z obszaru interpersonalnego.
Ponad wszystko jednak nasze spotkanie będzie doskonałą okazją do lepszego poznania się w ramach AZS i zacieśnienia więzów ku chwale i rozwojowi organizacji oraz ludzi na rzecz których działacie.
Jestem wychowankiem AZS. Obecnie działam w branży marketingowej oraz prowadzę działalność związaną z animacją społeczną. Przewodniczę Komisji ds. Promocji przy ZG AZS. Szukam nowych rozwiązań dla organizacji z troską aby ta poza mocnym przywiązaniem do tradycji nie pozostała współcześnie w tyle.
Jedno z kluczowych pytań jakie przedstawię podczas Akademii: Czy powszechne praktyki promocyjne i wizerunkowe stosowane w dużych firmach są zarezerwowane tylko dla nich? Jak wykorzystać je w takiej organizacji jak AZS? Odpowiedzi poszukamy wspólnie. Z pewnością przydadzą się w przyszłym działaniu.
Wywodzę się z branży reklamowej, marketingiem zajmuję się od ponad 10 lat. Jestem współwłaścicielem grupy firm doradczych z zakresu komunikacji marketingowej. Zapraszam na spotkanie podczas Akademii Liderów AZS, na którym opowiem o budowaniu i prowadzeniu skutecznych relacji z mediami, specyfice współpracy z rynkiem mediowym, przygotowywaniu materiałów do pracy z dziennikarzami oraz najbardziej praktycznych narzędziach public relations, które mogą się Wam przydać w codziennej pracy.
Od początku studiów, a minęło już od tego czasu 21 lat, jestem związany z AZS. Przeszedłem wszystkie szczeble naszej AZS-owskiej kariery. W tym czasie byłem poważnie zaangażowany we wszystkie inicjatywy sportu powszechnego. Udało mi się zbudować rewelacyjny zespół do ich realizacji. Wspólnie mamy na koncie wiele wymyślonych, wdrożonych, z ogromną przyjemnością i z sukcesem zrealizowanych projektów. Nadal mam w głowie mnóstwo pomysłów i myślę, że jestem w stanie nimi zarażać - zapraszam.
Dariusz Piekut - wiceprezes ZG AZS.
Aktywność fizyczna jest ważnym aspektem mojej pracy zawodowej. Promuję
ruch i aktywny styl życia, zarówno wśród studentów Warszawskiego
Uniwersytetu Medycznego (prowadząc zajęcia Fitness i Studenckie Koło
Naukowe ,,Odnowy Biologicznej``), jak i osób niezwiązanych z uczelnią,
organizując cykliczną imprezę - Warszawski Maraton Fitness.
Podczas spotkania podzielę się doświadczeniami z organizacji imprez
sportowych - od pomysłu, aż po realizację. Zapraszam.
Jeśli spodziewacie się twardej wiedzy książkowej... nie znajdziecie jej tutaj. Nie podam Wam też uniwersalnej receptury na sukces Waszego przedsięwzięcia. Może się okazać, że niewiele wyciągniecie z tych zajęć. A może wręcz przeciwnie. Przygotujcie się na zbiór moich doświadczeń z 8 lat pracy na rynku reklamowym, mediowym, eventowym. Stoją za mną setki zrealizowanych projektów o bardzo zróżnicowanym charakterze. I przede wszystkim sporo przemyśleń, którymi chętnie się z Wami podzielę. Zapraszam. Przychodząc - niewiele ryzykujecie.
Do AZS Politechnika Warszawska trafiłem, bo pojechałem w 2000 roku na obóz do Wilkas... przypadkiem. Opowiem Wam historię, jak pasja i zaangażowanie
doprowadzają do realizacji celów i marzeń. Jak realizacja marzeń i celów powoduje, że stajecie się lepszymi liderami.
Pokażę Wam, że kreowanie nie tylko siebie, ale przede wszystkim swojego
zespołu doprowadzi Was na sam szczyt. Opowiem Wam jak od organizowania Klubu Kibica trafiłem do organizacji meczów na 6000 kibiców.
Przygodę z AZS zacząłem właściwie z dniem rozpoczęcia studiów – tj. na obozie adaptacyjnym w Wilkasach. Niepowtarzalna Atmosfera, Zabawa, a to wszystko połączone ze Sportem dało mi niesamowitego kopa energetycznego, chęci do działania, poznawania nowych ludzi i motywacji do realizacji planów. I tym właśnie chciałbym Was zarazić. Opowiem Wam o akcji, którą organizujemy w AZSie od 2010 r. Test Coopera dla Wszystkich – jak z nawet z najprostszego pomysłu stworzyć ogólnopolską akcję.
Od 2009 roku zarządzam najlepszym klubem AZS w kraju. Miałem wtedy zaledwie 28 lat. Cztery lata później, w 2013 roku zostałem najmłodszym prezesem Klubu AZS-AWF Warszawa w jego 64-letniej historii.
To Klub legenda w polskim sporcie, a ja nawet nie marzyłem o tym, że będę tu gdzie jestem dziś. Szkoda, bo może byłbym do tego lepiej przygotowany.
Nie bójcie się mieć marzenia i bądźcie zawsze przygotowani do tego co będzie gdy to marzenie się spełni. Pokażę Wam dlaczego warto poświęcać czas na doskonalenie siebie.
AZS Warszawa
We firmly believe that the internet should be available and accessible to anyone, and are committed to providing a website that is accessible to the widest possible audience, regardless of circumstance and ability.
To fulfill this, we aim to adhere as strictly as possible to the World Wide Web Consortium’s (W3C) Web Content Accessibility Guidelines 2.1 (WCAG 2.1) at the AA level. These guidelines explain how to make web content accessible to people with a wide array of disabilities. Complying with those guidelines helps us ensure that the website is accessible to all people: blind people, people with motor impairments, visual impairment, cognitive disabilities, and more.
This website utilizes various technologies that are meant to make it as accessible as possible at all times. We utilize an accessibility interface that allows persons with specific disabilities to adjust the website’s UI (user interface) and design it to their personal needs.
Additionally, the website utilizes an AI-based application that runs in the background and optimizes its accessibility level constantly. This application remediates the website’s HTML, adapts Its functionality and behavior for screen-readers used by the blind users, and for keyboard functions used by individuals with motor impairments.
If you’ve found a malfunction or have ideas for improvement, we’ll be happy to hear from you. You can reach out to the website’s operators by using the following email
Our website implements the ARIA attributes (Accessible Rich Internet Applications) technique, alongside various different behavioral changes, to ensure blind users visiting with screen-readers are able to read, comprehend, and enjoy the website’s functions. As soon as a user with a screen-reader enters your site, they immediately receive a prompt to enter the Screen-Reader Profile so they can browse and operate your site effectively. Here’s how our website covers some of the most important screen-reader requirements, alongside console screenshots of code examples:
Screen-reader optimization: we run a background process that learns the website’s components from top to bottom, to ensure ongoing compliance even when updating the website. In this process, we provide screen-readers with meaningful data using the ARIA set of attributes. For example, we provide accurate form labels; descriptions for actionable icons (social media icons, search icons, cart icons, etc.); validation guidance for form inputs; element roles such as buttons, menus, modal dialogues (popups), and others. Additionally, the background process scans all the website’s images and provides an accurate and meaningful image-object-recognition-based description as an ALT (alternate text) tag for images that are not described. It will also extract texts that are embedded within the image, using an OCR (optical character recognition) technology. To turn on screen-reader adjustments at any time, users need only to press the Alt+1 keyboard combination. Screen-reader users also get automatic announcements to turn the Screen-reader mode on as soon as they enter the website.
These adjustments are compatible with all popular screen readers, including JAWS and NVDA.
Keyboard navigation optimization: The background process also adjusts the website’s HTML, and adds various behaviors using JavaScript code to make the website operable by the keyboard. This includes the ability to navigate the website using the Tab and Shift+Tab keys, operate dropdowns with the arrow keys, close them with Esc, trigger buttons and links using the Enter key, navigate between radio and checkbox elements using the arrow keys, and fill them in with the Spacebar or Enter key.Additionally, keyboard users will find quick-navigation and content-skip menus, available at any time by clicking Alt+1, or as the first elements of the site while navigating with the keyboard. The background process also handles triggered popups by moving the keyboard focus towards them as soon as they appear, and not allow the focus drift outside it.
Users can also use shortcuts such as “M” (menus), “H” (headings), “F” (forms), “B” (buttons), and “G” (graphics) to jump to specific elements.
We aim to support the widest array of browsers and assistive technologies as possible, so our users can choose the best fitting tools for them, with as few limitations as possible. Therefore, we have worked very hard to be able to support all major systems that comprise over 95% of the user market share including Google Chrome, Mozilla Firefox, Apple Safari, Opera and Microsoft Edge, JAWS and NVDA (screen readers).
Despite our very best efforts to allow anybody to adjust the website to their needs. There may still be pages or sections that are not fully accessible, are in the process of becoming accessible, or are lacking an adequate technological solution to make them accessible. Still, we are continually improving our accessibility, adding, updating and improving its options and features, and developing and adopting new technologies. All this is meant to reach the optimal level of accessibility, following technological advancements. For any assistance, please reach out to