72 akademickie regaty ósemek UW i PW o Puchar AZS 
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
21178
post-template-default,single,single-post,postid-21178,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

72 akademickie regaty ósemek UW i PW o Puchar AZS 

72 akademickie regaty ósemek UW i PW o Puchar AZS 

Rok akademicki powoli się rozkręca, a wraz z nim po wakacyjnej przerwie do rywalizacji wracają studenci. W niedzielę 8 października będzie można poczuć przedsmak zbliżającego się sezonu podczas 72. Regat Ósemek Wioślarskich pomiędzy Uniwersytetem Warszawskim i Politechniką Warszawską.  

Regaty ósemek cieszą się dużą popularnością i uznaniem, a w niedziela będzie kolejnym starciem wioślarzy dwóch prestiżowych uczelni: Politechniki Warszawskiej oraz Uniwersytetu Warszawskiego. W tle bogata tradycja, ale też szansa żeby zmienić bieg  historii. Obydwie osady swój start w regatach traktują poważnie i liczy się dla nich jedynie zwycięstwo. Zwłaszcza, że w tej rywalizacji dominują Inżynierowie.

Uniwersytet Warszawski po raz ostatni wygrał pojedynek w 2009 roku. Od tego momentu minęło już 14 lat, a Puchar AZS niezmiennie pozostaje w posiadaniu wioślarzy z Politechniki Warszawskiej. Czy uda się to zmienić w najbliższą niedzielę, przekonamy się w niedzielę.

– Niedzielne regaty są dla nas ważnym wydarzeniem i bez wątpienia będziemy chcieli w nich powalczyć o wygraną. W ostatnich latach zdarzało się, że przegrywaliśmy z Politechniką minimalnie i czas to w tym sezonie zmienić. Nasi wioślarze wracają po wakacyjnej przerwie, jednakże czujemy się przygotowani na tyle, aby powalczyć z naszymi rywalami. Myślę, że niedziela dostarczy nie lada emocji- powiedział trener UW Robert Borys.

Regaty ósemek PW-UW poprzedzi wyścig ze startu wspólnego reprezentacji licealistów, czyli przyszłych studentów i tu również nie zabraknie emocji. Zgłoszenia trwają.

Start regat UW- PW zaplanowany jest na godzinę 12:00, wcześniej do rywalizacji przystąpią ósemki liceów, którzy swoje zmagania rozpoczną o godzinie 11:20. Zawody rozgrywane będą między mostem Łazienkowskim a mostem Poniatowskiego – między 511 a 510 km Wisły. Meta znajdować będzie się na wysokości klubu Monta.

Tego dnia na rzece spodziewać można się jednak więcej łodzi, które powalczą o wygraną w ramach 7. Amatorskich Mistrzostw Warszawy w wioślarstwie. Spacerując Bulwarami Wiślanymi będzie można śledzić zaciętą rywalizację o miano mistrzów i mistrzyń.

To nie będzie koniec wioślarskich emocji, bo już 15 października na Kanale Żerańskim odbędzie się kolejna edycja zawodów Warsaw River Race. Biuro regat będzie znajdować się na terenie KS Spójnia w godzinach 9-13.  W programie wyścig w formule head osad męskich i żeńskich i mieszanych czy też wyścigi na 2000 m oraz smocze łodzie.

Organizatorem akademickich regat UW – PW jest AZS Warszawa. Partnerzy: Ministerstwo Sportu i Turystyki., m.st. Warszawy, Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska, Amatorska Sekcja Wioślarska, Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie, Dzielnica Wisła, Radiowa Czwórka.

Harmonogram 8.10:
9:00  – początek 7. Amatorskich Mistrzostw Warszawy w wioślarstwie
11:20 – wyścig ósemek licealnych
12:00 – wyścig ósemek UW – PW
12:30 – dekoracja

Tekst: Korneliusz Zieliński