AZS W BUDOWIE
nsw-5g3e3zpjeuz9o1ij0b6mi1dj4lfmg2b1hisyh3g2lqzqe-k3efbz4s9bh4z205w-rbkfx3qeuapqrfuljj28fg6d6sa5p1lhmdw5fylqx4j30b4hs57-tykgqhz9koa5
4331
page-template-default,page,page-id-4331,bridge-core-3.1.6,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-30.4.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.5,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-22119

DOŁĄCZ NA NASZ PLAC BUDOWY

plany, konstrukcje, warsztaty, organizacja czasu, integracja

4 DNI, KTÓRE DADZĄ CI NOWĄ MOTYWACJĘ I NARZĘDZIA DO DALSZEGO DZIAŁANIA W SWOIM ZESPOLE

termin: 31.03-3.04.2016 (czwartek – niedziela)
miejsce: Hotel Gem, Józefa Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław
organizator: AZS Środowisko Warszawa, AZS Wrocław
zgłoszenia:  przyjmowane wyłącznie za pośrednictwem formularza internetowego. Termin zgłoszeń: do 25 marca 2016 (piątek) 

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ W AKADEMII?

W Akademii mogą wziąć udział maksymalnie 3 osoby reprezentujące Klub AZS. Liczba miejsc jest ograniczona. O przyjęciu zgłoszenia decyduje kolejność wpłynięcia (a także liczba osób z jednego klubu / środowiska). Organizator zasztrzega sobie prawo do odrzucenia zgłoszenia w przypadku nie spełnienia kryteriów uczestnictwa.

KOSZTY UDZIAŁU

Koszty związane z pobytem i organizacją Akademii (zakwaterowanie, wyżywienie, program szkolenia) od obiadu w dniu 31 marca (czwartek), do śniadania w dniu 3 kwietnia (niedziela) częściowo pokrywa AZS. Każdy uczestnik szkolenia zobowiązany jest do wpłacenia 150 PLN na pokrycie częściowych kosztów pobytu i organizacji. Dojazd na miejsce we własnym zakresie lub w gestii Waszego Klubu AZS / Środowiska AZS. Opłaty można dokonać następująco: 1. Na konto AZS Środowisko Warszawa, przelewając odpowiednią kwotę na nr bankowy: Bank BPH o/Warszawa 63 1060 0076 0000 3210 0018 1024 w opisie należy umieścić następującą treść:``Udział w Szkoleniu`` lub 2. Gotówką w dniu przyjazdu. Jeśli konieczne jest otrzymanie faktury za szkolenie, prosimy o wysłanie maila z taką prośbą na adres: ewa.ziolkowska@azs.pl, wpisując w treści dane do faktury oraz zamieszczając potwierdzenie przelewu.

W PROGRAMIE AKADEMII:

BADANIE GRUNTU
– AZS w świetle badań;

FUNDAMENTY
– organizacja imprez, finansowanie (formalne i merytoryczne wymogi wniosków), zarządzanie Klubem AZS, projekty, sekcje, liga środowiskowa, AMP, szkolenia;

PLAC BUDOWY
– nasze media – historia, teraźniejszość, przyszłość;
– wolontariat w AZS;

BEZ BARIER
– finansowanie i prawne aspekty dotacji dot. osób niepełnosprawnych w AZS i Uczelni;
– przykład dobrych praktyk dot. prowadzenia zajęć integracyjnych;
– zapoznanie się ze specyfiką sportu osób niewidomych i niedowidzących;

W WARSZTACIE
– zarządzanie własnym czasem;
– wystąpienia publiczne;
– savoir vivre wobec osób z niepełnosprawnością;

NAJWYŻSZE PIĘTRO
– przykłady dobrych praktyk organizacyjnych;
– spotkanie z przedstawicielami władz AZS, FISU i EUSA;

FAJRANT
– Rozgrywki sportowe, aktywne zajęcia integracyjne we Wrocławiu.

NASI GOŚCIE I PROWADZĄCY

czalej

Przedstawię Wam organizacje, które zajmują się sportem studenckim na najwyższym, międzynarodowym poziomie. Jestem członkiem Komisji Studenckiej EUSA i przybliżę Wam nasze projekty. W szczególności zwrócę uwagę na możliwości wolontariatu za granicą i jak bezpośrednio można zaangażować się w rozwój sportu studenckiego na poziomie międzynarodowym. Dowiecie się, jak wyjechać na wolontariat na Akademickich Mistrzostwach Europy, Świata, czy spędzić rok za granicą organizując imprezy sportowe.

KATARZYNA CZALEJ

Komisja Studencka EUSA
maciejch

Jak szybko i dobrze osiągnąć zakładany rezultat?
Ludzie od wieków mają problem z osiąganiem założonych i wymaganych celów. Tymczasem inni ludzie, także od wieków, pracują nad metodami, które pozwalają te cele osiągnąć: lepiej, szybciej i skuteczniej.
Podczas szybkiego, 3 godzinnego warsztatu, poznasz i nauczysz się podstaw skutecznego planowania działań, które doprowadzi do znacznego wzrostu Twojej produktywności i wydajności.

MACIEJ CHUDKIEWICZ

Skuteczne planowanie działań
martad

Sport osób z niepełnosprawnościami w AZS? Dlaczego nie?
Podpowiemy Ci, w jaki sposób zorganizować zajęcia sportowe, które ćwiczenia zastosować oraz doradzimy w doborze specjalistycznego sprzętu, aby cały system był zindywidualizowany do rodzaju i stopnia niepełnosprawnych sportowców. Co więcej pokażemy, że nie musisz czuć się niezręcznie w obecności osoby niepełnosprawnej. Podstawą savoir vivre'u dla i wobec osób z niepełnosprawnością jest myślenie... MYŚLENIE o drugim Człowieku...

MARTA DALECKA

Sport osób z niepełnosprawnościami
ela

Dlaczego warto zostać wolontariuszem? Jak poszukiwać nowych wolontariuszy? W jaki sposób motywować osoby, które już pomagają w Twoim klubie?
Te i inne pytania postawimy sobie podczas warsztatów. Nie znajdziemy jednej skutecznej recepty, ale wspólnie wypracujemy różne możliwości działania tak, aby jeszcze skuteczniej budować bazę osób zaangażowanych w wolontariat sportowy.

ELŻBIETA DELEŻUCH

Wolontariat sportowy
gkarkoszka

W jaki sposób aktywizować studentów niepełnosprawnych?
Wg danych Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych około 10% ludności w Polsce powyżej 16 roku życia posiada orzeczenie o niepełnosprawności. Wśród nich – około 30 tys. to studenci. Podzielimy się swoimi doświadczeniami z pracy na rzecz studentów niepełnosprawnych. Jak do nich dotrzeć? W jaski sposób organizować zajęcia? Jak motywować? Jak integrować?

GABRIELA KARKOSZKA

Aktywizacja studentów niepełnosprawnych
karolinaz

Budowanie wizerunku - tym zajmie się ekipa remontowa AZS. Kask na głowie będzie niezbędny, gdyż poruszą oni fundamenty, dobiorą odpowiednie kafelki i powieszą obrazy na ścianach, tak by stworzyć wspólną przestrzeń dla Akademickich Mistrzostw Polski. Rolę kierownika budowy na chwilę przejmie Zarazka. Pięć lat działalności jako V-ce Prezes AZS UEK i organizator prawie 20 turniejów AMP odbywających się w Krakowie, pozwoliły Karolinie poznać AZS od podszewki. Te informacje oraz wiedza zdobywana podczas studiów marketingowych stały się podstawą dla jej pracy magisterskiej i badań dot. wizerunku Akademickiego Związku Sportowego.

KAROLINA ZARAZKA

WIZERUNEK AZS
darekp

Ostatnio zmuszony zostałem do zaznajomienia się z tajnikami budowy i wiem, że każdy element jest tak samo ważny: projekt, fundamenty, ściany, elewacja, dach, instalacje oraz dobór ekipy, która to wszystko poskłada by efekt końcowy dawał odpowiednią satysfakcję. AZS w budowie, to kolejna szansa na spotkanie i omówienie tego co dla nas i naszego AZS-u najważniejsze. Tym bardziej, że przed nami niebawem kolejny - Zjazd AZS - dobór nowej ekipy do realizacji inwestycji jaką od ponad stu lat jest Akademicki Związek Sportowy. Spróbujmy razem się zastanowić co możemy zrobić i jaka jest nasza rola w tym zadaniu.

DARIUSZ PIEKUT

realizacja inwestycji
anna_butrym

Występowanie przed publicznością czy kamerą naprawdę jest proste! Nie wierzysz? Przyjdź na moje zajęcia. Podpowiem Ci, jak wydobyć swoje zalety i zawsze świetnie prezentować się podczas wystąpień publicznych, jak tremę przekuć w mobilizację, a pasję do sportu w ćwiczenie atutów mówcy. Podchwytliwe pytania? Trudni odbiorcy? Wywiad do kamery podczas AMPów? Dla Lidera AZS to bułka z… bananem! :)

ANNA BUTRYM

Wizerunek lidera i wystąpienia publiczne
tomaszw

Jestem zainfekowany AZS-em od dawna i jest to choroba nieuleczalna. To mogę stwierdzić stojąc przed Wami z podniesionym czołem. W ciągu 12 lat działania starałem się być nie tylko biorcą, ale dać najwspanialszej organizacji na świecie dużo od siebie. Czy było łatwo? Nie zawsze, ale to właśnie o tych najciekawszych i może najtrudniejszych momentach opowiem. Jak bowiem stwierdził kiedyś polarnik Marek Kamiński nie liczy się cel, ale droga do niego. Ta droga bywa czasem celem samym w sobie. W tym wszystkim jest jedno słowo klucz, które wielu z nas wypowiada, ale może nie do końca je docenia. Chodzi o ``pasję``. Wszystko co robię jest nią przepełnione i nie inaczej będzie podczas Akademii Liderów. A ponieważ to jest zaraźliwe więc ufam, że wyjedziecie zainfekowani w dalszą drogę.

TOMASZ WRÓBEL

Cel, droga i pasja
robertk

AZS Winter Cup to zawody wyjątkowe. W ciągu kilkunastu lat, z ligi dla nielicznej grupy zapaleńców, stały się najsilniej obsadzoną, cykliczną imprezą narciarską w kraju. Najlepsi akademicy, od kilku lat zdobywają samochód osobowy, co jest ewenementem na skalę europejską.
Na przykładzie tego cyklu postaram się przybliżyć Wam dobre praktyki organizacji imprezy sportowej.

ROBERT KREBOK

AZS Winter Cup - dobre praktyki